Hlavní zpravodajská relace ČST – němé

Obsah dílu

Nová loď v Děčíně

Nová loď v Děčíně

Děčín - Zaměstnanci boletické loděnice dnes předali lodníkům Československá plavby Labsko-oderské do trvalého provozu první motorovou loď dokončenou v letošním roce. Moderní loď pojme 600 tun nákladu. Je vybavena dvěma motory o celkové síle 380 koní. Motory jsou řízeny z kormidelny. Bude jezdit na dálkové plavbě do Hamburku. Boletiští loďaři tak splnili svůj závazek k 20. výročí osvobození. Motorovou loď totiž dokončili o týden dříve než jim určoval stanovený termín.

Ještěři ve škole

Ještěři ve škole

Chlum u Třeboně - Biologický kroužek ZDŠ chová v teráriích leguána zeleného, kubánskou cykluru, blavora žlutého, kajmana, gekona.. Ředitel školy Jiří Niedl věnuje už desátý rok svůj volný čas a svou péči malým ošetřovatelům a jejich ještě menším přátelům.

Orlická flotila

Orlická flotila

Podolí u Milevska - U Podolí přezimuje poprvé na jezerním břehu orlická lodní flotila. Pět lodí je pokryto sněhem a čeká na jaro. Nečekají však lidé. Pracovníci lodní dopravy ČSAD z Písku začali s opravami trupů lodí pod čarou ponoru, aby jim mohli dát nový ochranný nátěr. Na lodi Orlík je nutná i větší oprava. Všechno musí být připraveno už do konce dubna do zahájení nové sezóny.

Vodárna Vidov

Vodárna Vidov

České Budějovice - Jihočeská metropole má kromě historických památek i neméně historickou raritu - pouliční pumpy pitné vody. K sedmistému výročí založení města se však budějovičtí dočkají nového vodovodu. V nedalekém Vidově postavily Vodní stavby Sezimovo Ústí s dalšími podniky novou úpravnu vody. Už na sklonku léta bude v provozu. Množství, které bude vidovská úpravna dodávat po dokončení výstavby oblastního vodovodu České Budějovice, nebude nijak malé, přesáhne polovinu letního průtoku řeky Malše.

Sněhová kalamita - Bílé nadělení

Sněhová kalamita - Bílé nadělení

Praha - Sněhová kalamita.

Chilský soubor

Chilský soubor

Praha - Do Prahy přijel šedesátičlenný soubor chilských studentů, který je na tříměsíčním zájezdu v Evropě. Včera se sešel na kulturním večeru se studenty Karlovy univerzity s nimiž má družbu. Život své země přiblížil československým přátelům národními písněmi a lidovými tanci Latinské Ameriky.

Podpis dohody ČSSR - Norsko

Podpis dohody ČSSR - Norsko

Praha - Kolovratský palác - Vedoucí zahraničního oddělení ministerstva školství a kultury doktor Jan Rabas a ředitel norského úřadu pro kulturní styky se zahraničím Erling Christophersen podepsali program kulturní výměny na léta 1965 a 1966. Program se týká mimo jiné výměny profesorů, studentů a uměleckých souborů. Obě strany budou také podporovat spolupráci mezi Československým a norským rozhlasem a televizí.

Frigera výrobník ledu

Frigera výrobník ledu

Kolín - Frigera - Podnik jako jediný v socialistických zemích začal vyrábět zařízení pro výrobu šupinového ledu. U nás najde uplatnění v příštích letech zejména v drůbežárnách, při rozvozu masa a v mlékárenském průmyslu. Zatím je novinka určena jenom pro vývoz, hlavně do Německé demokratické republiky. Tam výrobníky montují do námořních rybářských lodí, protože ledové šupiny udrží úlovek po dlouhou dobu v čerstvém stavu.

Přehrát vše
Stopáž8 minut
Rok výroby 1965
 P čb 4:3