Hlavní zpravodajská relace ČST – němé

Obsah dílu

Máchovo jezero pod ledem

Máchovo jezero pod ledem

Máchovo jezero - Led spoutal hladinu jezera, klid porušují jen stavbaři, pokládají vodovodní potrubí, které přivede dostatek pitné vody.

Odchyt koroptví

Odchyt koroptví

Praha - Ruzyně - Na polích za Ruzyní probíhají lovy beze zbraní. Odchyt živých koroptví. Koroptve jsou žádané ve Francii, Belgii a dalších evropských zemích kam je vyvážíme.

České Budějovice

České Budějovice

České Budějovice - Slaví 700 let od svého založení českým králem Přemyslem Otakarem II. v roce 1265.

Jízda Kandahar

Jízda Kandahar

Rakousko - Svatý Anton - Alpy - Lyžařské závody Kandahár. Ve slalomu zvítězila Němka Heidi Schmiedová Bieblová. Ve sjezdové kombinaci vyhrála Francouzka Marielle Goitschelová. Domácí Heini Messner obsadil ve sjezdu třetí místo. Karel Schranz ve sjezdu přesvědčivě zvítězil.

Rallye Monte Carlo

Rallye Monte Carlo

Rallye Monte Carlo - Soutěžící zastihly v horách sněhové bouře, a tak do cíle v Monte Carlo dojelo z 238 vozů jen 41 a pouze 35 jich bylo připuštěno k závěrečné zkoušce noční alpské jízdě. Bez trestných bodů dojeli Fin Makinen a Angličan Eastrorem s BMC Cooper, třetí se umístily Švédky Carlssonová a Nyströmová na voze Saab.

Slavia - Holoubkov, II. liga hokeje

Slavia - Holoubkov, II. liga hokeje

Praha - Vršovice - lední hokej 2. liga - Slavia Praha - Holoubkov - 4:4.

Běh žen - Klingenthal

Běh žen - Klingenthal

Německo - Klingenthal - Mezinárodní závody běh na lyžích - 10 km ženy.

Kubistický milenec

Kubistický milenec

Praha - Posluchači hudební fakulty Akademie múzických umění a Konzervatoře v Praze se připravují na jedno ze svých veřejných vystoupení.
Operní studio AMU předvede v československé premiéře operu Ivo Jiráska Medvěd a komickou komorní operu italského skladatele Roberta Hazona - Kubistický milenec. V hlavní roli vystoupí host sólista Národního divadla v Praze Jindřich Jindrák. Vedoucí operního studia a režisérka je posluchačka IV. ročníku Clara Balaďová. Premiéra bude zítra v Hudebním divadle v Nuslích.

ZKL Brno - ČKD v tenisu

ZKL Brno - ČKD v tenisu

Brno - tenis - ZKL Brno - ČKD Praha - 4:4.

Výstava Z. Buriana

Výstava Z. Buriana

Praha - Valdštejnský palác - K šedesátým narozeninám malíře Zdeňka Buriana byla otevřena výstava jeho děl věnovaných škole a mládeži.

Kopaná v Anglii

Kopaná v Anglii

Velká Británie - první Anglická liga fotbal - Manchester United - Nottingham Forest - 2:2. Účast letošní nejlepší fotbalista Evropy Danis Law z Manchesteru.

Zemědělský ples

Zemědělský ples

Praha - Park kultury a oddechu Julia Fučíka - 5. ples Ministerstva zemědělství, lesního a vodního hospodářství.
Mezi hosty byl také ministr inženýr Jiří Burian. Přes pět tisíc návštěvníků si na plese zatančilo podle chuti na dvou parketech při dechovce i moderní taneční hudbě.

Sálový pozemní hokej

Sálový pozemní hokej

Praha - Memoriál Karla Kadeřábka - pozemní hokej ženy - ČKD Praha - Slavia Praha - 0:0, Lokomotiva Drážďany - Slavoj Vyšehrad - 2:1.
Záběry - tělocvična, ukázka ze zápasu ČKD Praha - Slavia Praha, Jarmila Autenbergerová z ČKD, Lokomotiva Drážďany - Slavoj Vyšehrad.

SAR - zasedání OAJ

SAR - zasedání OAJ

Egypt - Káhira - V Káhiře jednal od pondělí sociální a hospodářský výbor Organizace africké jednoty. Sešli se na něm delegáti většiny afrických zemí, aby projednali nejdůležitější hospodářské problémy Afriky. Zvláštní pozornost věnovali hospodářskému rozvoji a spolupráci afrických zemí o vytvoření svobodného obchodu. Současně řešili vztahy k hospodářské a sociální komisi OSN pro Afriku.
Velmi se diskutovalo o bojkotu rasistické Jihoafrické republiky. Ghanská delegace znovu předložila výboru návrh na vytvoření jednotné africké vlády.

NSR - proces

NSR - proces

NSR - Braunschweig (Brunswiek - Brunšvik) - Soudní proces s nacistickým válečným zločincem. Obžalovaný Hans Walter Zech Nenntwich, který v okupovaném Polsku spoluvyvražďoval židovské obyvatelstvo, loni v dubnu unikl z brunšvické věznice. Pomohla mu k tomu půvabná Margit Steinheuerova, která a ním pak odcestovala do ciziny. Druhá žena obviněná z účasti je jeho sekretářka Rosemarie Brügemannová, s nimi je před soudem Dietrich Zeemann, který jako strážný umožnil útěk proto, že, jak řekl soudu, myslil, že si to přeje kancléř Erhard.

Přehrát vše
Stopáž23 minut
Rok výroby 1965
 P čb 4:3