21 minut
Televizní noviny

Obsah dílu

Jezdectví Anglie — MS automobilů — MR ve vícebojích : 10-ti boj mužů, 5-ti boj žen — Mistrovství Francie v atletice — Automaty z Pováží — Dvůr v Mikulandské - prodejna starožitností — Japonsko — U Thant u Chruščova — Nový vůz Hondy — Světový rekord Campbella — Sachsenring motocykly — Tour de France - časovka

Části dílu

00:00
Jezdectví Anglie
    Velká Británie - Londýn - White City - Parkur - Cena Daily Mailu, kterou vyhrál Angličan Petr Robeson, který je členem anglického olympijského družstva. Vynikající jízdu předvedla dvacetiletá Američanka Mary Mairsová, které skončila druhá.
    00:44
    MS automobilů
      NSR - Stuttgart - Formule jedna - Mistrovství světa. Mezi závodníky nechyběli slavní Angličané Jim Clark na stroji Lotus a bývalý motocyklový závodník John Surtees, který přesedlal na vozy Ferrari. Jim Clark zvítězil a stal se mistrem světa, Surtees skončil jako druhý.
      02:02
      MR ve vícebojích : 10-ti boj mužů, 5-ti boj žen
        České Budějovice - Mistrovství republiky lehkoatletický víceboj. Kotík z Dukly Praha vyhrál skok daleký i celý desetiboj v novém rekordu 6.772 bodů. Habr rovněž z Dukly skončil na druhém místě a dosáhl 6.185 bodů. Trnal z pražského Dynama byl třetí. Přikrylová dosáhla výborného celkového výkonu 4 502 body a postarala se o vymazání 14 let starého rekordu Davidové.
        03:57
        Mistrovství Francie v atletice
          Francie - Mistrovství Francie - lehká atletika - V běhu na 400 m překážek utvořil Jean Behn nový francouzský rekord časem 50,8 vteřin. Vynikající čas 2 min. 4,2 vteřin zaběhla vítězka běhu na 800 m Dupureurová. Michel Jazy chtěl zaútočit na evropský rekord v běhu na 1 500 m. Zaběhl však pouze čas 3:41,5. Ve skoku vysokém porazil favorizovaného Fourniera méně známý Rose. Skočil 204 cm. V závodě na 100 m dosáhli Laidebeur a Bambuck shodného času 10,4 vt.
          05:40
          Automaty z Pováží
            Nové Mesto nad Váhom - Výzkumný ústav mechanizace a automatizace - Kolébka mnoha nových strojů - např. balící automat K-A-U, stroj na skupinové balení, rotorová linka BL 1 pro montáž mazacích hlav, univerzální dokončovací a montážní systém pro svítidlové a přístrojové porcelánové svorkovnice, stroj skupiny inženýrů Vlastimila Křenka a Ctibora Honaizera je určen pro postupnou automatizaci skupinové technologie výroby, montážní automatickou linku spatříme v provozu v Tesle Jihlava, vyrábějí tu kondenzátory pro radiopřijímače, televizory i pro náročnější prostředky sdělovací techniky.
            10:27
            Dvůr v Mikulandské - prodejna starožitností
              Praha - Mikulandská - Obchod se starožitnostmi.
              13:56
              Japonsko
                Japonsko - Jezero Ashi u Tokia - Jezero leží v krásné, hornaté krajině. Na palubě výletní lodi se večer konají taneční párty.
                14:49
                U Thant u Chruščova
                  SSSR - Moskva - Kreml - Jednání předsedy rady ministrů Nikity Chruščova s generálním tajemníkem OSN U Thantem. Vyměnili si názory na činnost OSN a způsob jak zintenzivnit mírovou činnost organizace.
                  15:33
                  Nový vůz Hondy
                    Nizozemí - Zandvoort - Japonská automobilka Honda představila nový závodní vůz formule jedna. Vůz s motorem o výkonu 200 koňských sil při 16.000 otáčkách a celkové váze 450 kg dosahuje rychlosti 200 km v hodině.
                    16:26
                    Světový rekord Campbella
                      Austrálie - Rouškou tajemství obestřené monstrum Bluebird, na němž se konečně podařilo jeho konstruktérům a pilotu Angličanu Donaldu Campbellovi dosáhnout na desetikilometrové dráze vyschlého jezera Eyre v jižní Austrálii fantastické rychlosti 648 kilometrů v hodině, která znamená nový světový rekord. Úspěšný pokus předcházela řada nehod, při nichž odvážný Angličan málem zahynul.
                      17:01
                      Sachsenring motocykly
                        Německo - Sachsenring - závodní okruh v Hohenstein-Ernstthal - mistrovství světa motocyklů. Zvítězil Jim Redman z Rhodésie.
                        18:20
                        Tour de France - časovka
                          Francie - Tour de France - časovka. Zvítězil Francouz Anquetil jak v časovce tak se stal i absolutním vítězem Tour de France.