Hlavní zpravodajská relace ČST – němé

Obsah dílu

Jezdectví Anglie

Jezdectví Anglie

Velká Británie - Londýn - White City - Parkur - Cena Daily Mailu, kterou vyhrál Angličan Petr Robeson, který je členem anglického olympijského družstva. Vynikající jízdu předvedla dvacetiletá Američanka Mary Mairsová, které skončila druhá.

MS automobilů

MS automobilů

NSR - Stuttgart - Formule jedna - Mistrovství světa. Mezi závodníky nechyběli slavní Angličané Jim Clark na stroji Lotus a bývalý motocyklový závodník John Surtees, který přesedlal na vozy Ferrari. Jim Clark zvítězil a stal se mistrem světa, Surtees skončil jako druhý.

MR ve vícebojích : 10-ti boj mužů, 5-ti boj žen

MR ve vícebojích : 10-ti boj mužů, 5-ti boj žen

České Budějovice - Mistrovství republiky lehkoatletický víceboj. Kotík z Dukly Praha vyhrál skok daleký i celý desetiboj v novém rekordu 6.772 bodů. Habr rovněž z Dukly skončil na druhém místě a dosáhl 6.185 bodů. Trnal z pražského Dynama byl třetí. Přikrylová dosáhla výborného celkového výkonu 4 502 body a postarala se o vymazání 14 let starého rekordu Davidové.

Mistrovství Francie v atletice

Mistrovství Francie v atletice

Francie - Mistrovství Francie - lehká atletika - V běhu na 400 m překážek utvořil Jean Behn nový francouzský rekord časem 50,8 vteřin. Vynikající čas 2 min. 4,2 vteřin zaběhla vítězka běhu na 800 m Dupureurová. Michel Jazy chtěl zaútočit na evropský rekord v běhu na 1 500 m. Zaběhl však pouze čas 3:41,5. Ve skoku vysokém porazil favorizovaného Fourniera méně známý Rose. Skočil 204 cm. V závodě na 100 m dosáhli Laidebeur a Bambuck shodného času 10,4 vt.

Automaty z Pováží

Automaty z Pováží

Nové Mesto nad Váhom - Výzkumný ústav mechanizace a automatizace - Kolébka mnoha nových strojů - např. balící automat K-A-U, stroj na skupinové balení, rotorová linka BL 1 pro montáž mazacích hlav, univerzální dokončovací a montážní systém pro svítidlové a přístrojové porcelánové svorkovnice, stroj skupiny inženýrů Vlastimila Křenka a Ctibora Honaizera je určen pro postupnou automatizaci skupinové technologie výroby, montážní automatickou linku spatříme v provozu v Tesle Jihlava, vyrábějí tu kondenzátory pro radiopřijímače, televizory i pro náročnější prostředky sdělovací techniky.

Dvůr v Mikulandské - prodejna starožitností

Dvůr v Mikulandské - prodejna starožitností

Praha - Mikulandská - Obchod se starožitnostmi.

Japonsko

Japonsko

Japonsko - Jezero Ashi u Tokia - Jezero leží v krásné, hornaté krajině. Na palubě výletní lodi se večer konají taneční párty.

U Thant u Chruščova

U Thant u Chruščova

SSSR - Moskva - Kreml - Jednání předsedy rady ministrů Nikity Chruščova s generálním tajemníkem OSN U Thantem. Vyměnili si názory na činnost OSN a způsob jak zintenzivnit mírovou činnost organizace.

Nový vůz Hondy

Nový vůz Hondy

Nizozemí - Zandvoort - Japonská automobilka Honda představila nový závodní vůz formule jedna. Vůz s motorem o výkonu 200 koňských sil při 16.000 otáčkách a celkové váze 450 kg dosahuje rychlosti 200 km v hodině.

Světový rekord Campbella

Světový rekord Campbella

Austrálie - Rouškou tajemství obestřené monstrum Bluebird, na němž se konečně podařilo jeho konstruktérům a pilotu Angličanu Donaldu Campbellovi dosáhnout na desetikilometrové dráze vyschlého jezera Eyre v jižní Austrálii fantastické rychlosti 648 kilometrů v hodině, která znamená nový světový rekord. Úspěšný pokus předcházela řada nehod, při nichž odvážný Angličan málem zahynul.

Sachsenring motocykly

Sachsenring motocykly

Německo - Sachsenring - závodní okruh v Hohenstein-Ernstthal - mistrovství světa motocyklů. Zvítězil Jim Redman z Rhodésie.

Tour de France - časovka

Tour de France - časovka

Francie - Tour de France - časovka. Zvítězil Francouz Anquetil jak v časovce tak se stal i absolutním vítězem Tour de France.

Přehrát vše
Stopáž20 minut
Rok výroby 1964
 P čb 4:3