Hlavní zpravodajská relace ČST – němé

Obsah dílu

Japonští odborníci v Plzni a Žatci

Japonští odborníci v Plzni a Žatci

Plzeň - Plzeňský pivovar navštívila delegace japonských pivovarnických odborníků. Jukio Jamamoto, ředitel pivovaru v Santori a zástupce firmy v Ničietsu, zprostředkovatelského podniku pro obchod pana Šimicu. Hosty zajímala organizace a provoz v pivovarnickém průmyslu od pěstování suroviny až po konečný výrobek. Prohlédli si chmelnice JZD Blšany, pěstuje chmel na 75 hektarech novou technologií v širokých sponech. To umožňuje dokonalé využití mechanizace při ošetřování chmele. Podrobně se seznámili i s mechanizačními prostředky družstva. Pochvalně se vyjádřili o kvalitě chmele.

Itálie - plavání

Itálie - plavání

Itálie - Plavecký závod Capri - Neapol na 33 kilometrů

Turnaj mládeže v golfu

Turnaj mládeže v golfu

USA - Mistrovství dětí v golfu.

Atletika - Anglie

Atletika - Anglie

Velká Británie - Londýn - Stadion White City - Atletické závody.

Golf - Británie

Golf - Británie

Velká Británie - Skotsko - St. Andrews - Mezinárodní mistrovství Británie v golfu. Zvítězil Tony Lema z USA.

Švýcarsko - veslování - vodáci

Švýcarsko - veslování - vodáci

Švýcarsko - Švýcarské Alpy - řeka Isera - 6. ročník mezinárodní vodácké závody.

Evropská Grand prix

Evropská Grand prix

Velká Británie - Brands Hatch - Grand Prix F1.

Protiválečná manifestace Plzeň

Protiválečná manifestace Plzeň

Plzeň - Doudlevce - Pracující elektrotechnické továrny si připomněli 50. výročí 1. světové války.
Na shromáždění, kterého se rovněž zúčastnili představitelé stranického a veřejného života promluvil předseda Československého výboru obránců míru akademik Jan Mukařovský. Účastníci manifestace pak jednomyslně schválili závěrečnou rezoluci, vyzývající všechny lidi, aby se spojili k zachování světového míru.

Historický šerm

Historický šerm

Praha - Historický šerm na nádvoří Vojenského historického muzea na Hradčanech.

Černé jezero znovu přístupné

Černé jezero znovu přístupné

Šumava - Černé jezero - Po skončení Akce Neptun a vyčištění jezera od munice, výbušnin z 2. světové války a vyzvednutí potopených beden je jezero opět přístupné turistům.

Renovace domů v Českých Budějovicích

Renovace domů v Českých Budějovicích

České Budějovice - Jihočeské stavební podniky provádějí generální opravy historicky cenných domů. Poprvé v historii města se opravy provádějí komplexní proudovou metodou. Domy dostávají nejen nové střechy, štíty, omítky, ale modernizují se i uvnitř, řadu úprav bytů dělají občané sami. Na generální opravu bylo věnováno letos více než 6 miliónů korun. Sedmisté výročí založení oslaví město v novém hávu.

Trambus - nová sanitka

Trambus - nová sanitka

Vrchlabí - Škoda - Trambus - Vrchlabská automobilka představuje nový typ sanitky. Podle názoru zdravotnických odborníků má sanitka světovou úroveň. Během několika okamžiků se přestaví podle potřeby pro ležící nebo sedící pacienty. Motor a podvozek k tomuto vozu dodávají z Mladé Boleslavi, výrobu karoserie a montáž provádějí Automobilové závody ve Vrchlabí.

ČSSR - NDR lehká atletika II.

ČSSR - NDR lehká atletika II.

Liberec - O Pohár obrany lidu - Mezistátní lehkoatletické utkání ČSSR - NDR. Celkový výsledkem 108:104 pro NDR v utkání mužů a 76:40 pro NDR v utkání žen. Běh na 110 překážek, zvítězil Čečman ČSSR 14,5 vt, Schwalbeová z NDR - vítězka v hodu oštěpem 54,84 m, Hrbková ČSSR - 3. v hodu oštěpem, cíl na 200 metrů - vítězství Trousila a Mandlíka ve shodném čase 21,2 vt, Skobia z ČSSR - vítěz ve vrhu koulí - výkon 18,35 m, závod v běhu na 3000 m překážek - zvítězil Döring NDR v čase 8:50, před Köhlerem, Holasem a Zháňalem, Tomášek - 2. ve skoku o tyči výkonem 490 cm, Preusger - vítěz ve skoku o tyči - 500 cm, závod na 800 m, Kasal s Jungwirtem.

Velká Británie - stávka pošťáků

Velká Británie - stávka pošťáků

Velká Británie - Londýn - Stávka zaměstnanců pošt. Poštovní zřízenci, úředníci a listonoši zahájili čtyřiadvacetihodinovou stávku za vyšší mzdy a kratší pracovní dobu, která často vysoko převyšuje 48 hodin týdně.

Házená Brno - CZ Bělehrad

Házená Brno - CZ Bělehrad

Házená Brno - Jugoslávie Bělehrad.

USA - katastrofa letadla

USA - katastrofa letadla

USA - Letadlu Viscount americké letecké společnosti United Airlines, které letělo na trati Philadelphia - Montville, explodovaly motory a začalo hořet, trosky byly rozmetány po velké zalesněné prostoře nedaleko Knoxvillu ve státě Tennessee. Všech 39 cestujících a členů posádky zahynulo.

Přehrát vše
Stopáž20 minut
Rok výroby 1964
 P čb 4:3