Hlavní zpravodajská relace ČST – němé

Obsah dílu

Goa

Goa

Indie - provincie Goa - kolonie Portugalsko - 19. 12. proběhla indická vojenská operace Vijay, Indie Gou násilně obsadila, špatně vyzbrojená a nepřipravená portugalská armáda nekladla žádný větší odpor.

Kongo - situace v Katanze

Kongo - situace v Katanze

Kongo - Pokračuje útěk rodin zaměstnanců západoevropských monopolů z Elisabethville do města Ndola v Severní Rhodesii, potom do Jižní Afriky nebo Belgie. Zatím v Elisabethville až do vydání příkazu k dočasnému zastavení palby zuřily tvrdé boje mezi vojáky OSN a katanžskými vojky. Uprchlický tábor Balukov ostřelovali Tchombovi katanžští vojáci minomety. Jejich akce si vyžádala 10 mrtvých a asi 30 raněných utečenců, kteří hledali ochranu u oddílů OSN.

Sfinx - Budějovice

Sfinx - Budějovice

České Budějovice - podnik Sfinx - výroba smaltovaného nádobí.

Galerie v Křídlech

Galerie v Křídlech

Vysočina - obec Křídla - galerie v obci.

První celostátní soutěž amatérských filmů se zemědělskou tématikou

První celostátní soutěž amatérských filmů se zemědělskou tématikou

Olomouc - V Olomouci skončila celostátní soutěž amatérských filmů se zemědělskou tématikou. Ministerstvo zemědělství udělilo ceny nejlepším filmům. Jejich filmy budou doporučeny jako učební pomůcky na zemědělských školách a v JZD.

Havárie auta

Havárie auta

Karlovy Vary - dopravní nehoda v serpentinách na kluzké, neposypané silnici. Náhodní chodci pomohli raněným ven z vozidla dříve než auto začalo hořet.

Přehrát vše
Stopáž7 minut
Rok výroby 1961
 P čb 4:3