Kočka Linda pronáší při snídani protest proti tomu, že musí žít za lednicí v krabici od bot. Vydává se do tatínkova pokoje, pan Janda marodí s virózou, ale usilovně pracuje na novém vynálezu, má se jednat o super vysavač nové generace s názvem Jandalux. Prototyp je úspěšně na světě, ale má takovou výkonnost, že vysál všechen prach i s kočkou Lindou. Tatínek je nucen vysavač Jandalux rozebrat, aby nešťastné Lindě zachránil holý život. Úsilí vynálezce je nadobro znehodnoceno, tatínek se zlobí na celý svět.

O večerníčku Kočka Linda, poklad rodiny

„Svět kulatý je, jak klubko nití a patří tomu, kdo ho chytí. Všechno je na něm k dostání pro rychlé tlapky na hraní,“ ráda si prozpěvuje kočka Linda, hrdinka kresleného seriálu večerníčků České televize. Linda není kočka ledajaká. Je to kočka přímo pohádková! A stejně tak i rodina Jandovic – maminka, tatínek, sourozenci Anička a Michal.

Příběhy o tom, co všechno způsobila právě kočka Linda, když ji Anička s Michalem přivedli domů, a jak se stala postupně pokladem celé rodiny vznikly na motivy oblíbené knížky Markéty Zinnerové. Jednotlivé epizody nás nejen pobaví svým laskavým a moudrým humorem, ale možná i napoví, co jsou to pravé poklady a kde je v našem čím dál složitějším světě hledat.

Pohádky s chutí a neopakovatelnou invencí namluvila Bára Hrzánová, komponovanou hudbu složil Zdeněk Zdeněk. Režisérkou a šéfanimátorkou projetu je Nataša Boháčková, výtvarníkem Michal Švec. Námět a literární scénář seriálu Markéta Zinnerová. Třináctidílný animovaný projekt vznikl v Animačním studiu České televize technologií ruční kreslené animace s digitálním zpracováním obrazu.

Stopáž9 minut
Rok výroby 2011
 ST 4:3