Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Linda leží na římse činžovního domu a připadá si nesnesitelně opuštěná, ráno vyráží na obhlídku okolí. Snaží se všemožně vzbudit pozornost Aničky a Michala Jandových. Děti by si ji nejraději nechaly napořád, ale maminka odmítá a odvolává se na nevstřícný postoj tatínka. Ten nakonec rezignuje, když se Linda ukáže jako komunikativní a slušně vychovaná kočka. Dokonce předvádí schopnost řeči a domluvy. Po výměně názorů v rodině usíná kočka Linda v krabici od bot.

O večerníčku Kočka Linda, poklad rodiny

„Svět kulatý je, jak klubko nití a patří tomu, kdo ho chytí. Všechno je na něm k dostání pro rychlé tlapky na hraní,“ ráda si prozpěvuje kočka Linda, hrdinka kresleného seriálu večerníčků České televize. Linda není kočka ledajaká. Je to kočka přímo pohádková! A stejně tak i rodina Jandovic – maminka, tatínek, sourozenci Anička a Michal.

Příběhy o tom, co všechno způsobila právě kočka Linda, když ji Anička s Michalem přivedli domů, a jak se stala postupně pokladem celé rodiny vznikly na motivy oblíbené knížky Markéty Zinnerové. Jednotlivé epizody nás nejen pobaví svým laskavým a moudrým humorem, ale možná i napoví, co jsou to pravé poklady a kde je v našem čím dál složitějším světě hledat.

Pohádky s chutí a neopakovatelnou invencí namluvila Bára Hrzánová, komponovanou hudbu složil Zdeněk Zdeněk. Režisérkou a šéfanimátorkou projetu je Nataša Boháčková, výtvarníkem Michal Švec. Námět a literární scénář seriálu Markéta Zinnerová. Třináctidílný animovaný projekt vznikl v Animačním studiu České televize technologií ruční kreslené animace s digitálním zpracováním obrazu.

Stopáž9 minut
Rok výroby 2011
 ST 4:3