Melodický folk-rock liberecké skupiny Jarret patří po léta k tomu nejlepšímu, co se objevuje na folkových letních festivalech i v nominacích na nejrůznější hudební ceny (2017)

Nezaměnitelný hlas Hanky Skřivánkové spolehlivě poutá pozornost posluchačů už přes 20 let. Jarret vznikl na začátku 90. let jako jedna z mnoha folkových gymnaziálních skupin. Brzy však začal mezi pubertálním folkovým průměrem vynikat – díky poprockové energii, kterou muzikanti dokázali na pódiu vytvořit, a také díky autorskému rukopisu Bohouše Vašáka, kdysi druhého pěveckého lídra skupiny. Po odchodu Bohouše Vašáka mnozí prorokovali Jarretům rozpad, ale mýlili se. Skupina se s odchodem dvorního autora vypořádala spoluprací s několika dalšími textaři, znovu objevují a svébytně upravují také písničky Jakuba Nohy. Téměř každá jejich vydaná deska se stala žánrovou hudební událostí, jejich poslední počin „Soulásky & samolásky“ vyšel na podzim roku 2016. Nahrávací studiová session ovšem přinese nejen jejich čerstvou a zatím širšímu publiku neznámou tvorbu, ale i některé největší hity: po letech např. Jarret oprášil písničku Don Quijote, se kterou kdysi poprvé výrazně bodovali u publika.

Nezaměnitelný hlas Hanky Skřivánkové spolehlivě poutá pozornost posluchačů už přes 20 let. Jarret vznikl na začátku 90. let jako jedna z mnoha folkových gymnaziálních skupin. Brzy však začal mezi pubertálním folkovým průměrem vynikat – díky poprockové energii, kterou muzikanti dokázali na pódiu muzikanti vytvořit, a také díky autorskému rukopisu Bohouše Vašáka, kdysi druhého pěveckého lídra skupiny. Po odchodu Bohouše Vašáka mnozí prorokovali Jarretům rozpad, ale mýlili se. Skupina se s odchodem dvorního autora vypořádala spoluprací s několika dalšími textaři, znovu objevují a svébytně upravují také písničky Jakuba Nohy. Téměř každá jejich vydaná deska se stala žánrovou hudební událostí, jejich poslední počin „Soulásky & samolásky“ vyšel na podzim roku 2016. Nahrávací studiová session ovšem přinese nejen jejich čerstvou a zatím širšímu publiku neznámou tvorbu, ale i některé největší hity: po letech např. Jarret oprášil písničku Don Quijote, s kterou kdysi poprvé výrazně bodovali u publika.

Jarret: Queen & Jack

Jarret: Queen & Jack

Stopáž52 minut
Rok výroby 2016
 HD
ŽánrHudba