71. mezinárodní hudební festival Pražské jaro 2016

Přímý přenos slavnostního zahajovacího koncertu z Obecního domu v Praze. Cyklus symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetany hraje Česká filharmonie s dirigentem Paavo Järvim. Režie T. Šimerda

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Paavo Järvi je ze známé umělecké rodiny, je synem velmi proslulého dirigenta Neeme Järviho. V mládí působil v úspěšné estonské rockové skupině jako bubeník. V 17 letech opustil rodné Estonsko, vystudoval Curtis Institute of Music a Los Angeles Philharmonic Institute pod vedením Leonarda Bernsteina.

Působil v Malmö Symphony Orchestra, Royal Stockholm Philharmonic, je uměleckým ředitelem Německé komorní filharmonie (s ní natočil skvělý komentovaný koncert o Schumannových symfoniích), zároveň byl hlavním dirigentem Orchestre de Paris a k tomu se ještě stal uměleckým šéfem NHK Symphony Orchestra.

V Česku není poprvé, jako hostující dirigent v minulosti několikrát vystupoval s Českou filharmonií. Provedení Dvořákovy Symfonie č. 8 G dur, op. 88 „Anglické“ s ním včele zakončilo 69. ročník MHF Pražské jaro.

Jeho dirigentský projev je vysoce muzikální, dynamický, prožitý a vždy velmi poučený.

Stopáž90 minut
Rok výroby 2016
 L
ŽánrHudba