Mise Mozart - Lang Lang a Nikolaus Harnoncourt

Vídeňská budova Musikverein se na jaře 2014 stala místem vzrušujícího setkání dvou zdánlivě velmi odlišných umělců, kteří zde společně nahrávali dva Mozartovy koncerty. Režie Christian Berger. Pořad získal Zvláštní ocenění na 52. MTF Zlatá Praha

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Vídeňská budova Musikverein se na jaře 2014 stala místem vzrušujícího setkání dvou zdánlivě velmi odlišných umělců, kteří zde společně nahrávali dva Mozartovy koncerty. Dirigent a hudebník Nikolaus Harnoncourt je jedním ze zakladatelů interpretace klasické hudby na dobové nástroje, Lang Lang je virtuózní klavírista s ohromujícími hudebními instinkty. Dokument přináší vhled do tvůrčího procesu dvou umělců, kteří patří mezi nejvýraznější a nejvlivnější hudebníky dneška.

Mise Mozart je klasickým skvostem. Když se na takto vysoké úrovni setkají vášniví hudebníci a kamery jsou diskrétně umístěny a vše nenápadně sledují právě jako v tomto filmu, pak se vzácné momenty začnou divákům samy odkrývat. Prostřednictvím strhujících hudebních náhledů, smíchu a postupně narůstajícího přátelství okouzlí v této jedinečné spolupráci Lang Lang a Harnoncourt jak orchestr, tak diváky.

Originální názevMission Mozart - Lang Lang & Nikolaus Harnoncourt
Stopáž53 minut
Rok výroby 2015
 P T
ŽánrHudba