Už v červnu budou Britové hlasovat o svém setrvání v Evropské unii. Byl by Brexit odmítnutím současné podoby EU, nebo celého procesu evropské integrace? A blíží se vlna nacionalismu a separatismu, která se přežene celou Evropou? Jan Pokorný bude hledat odpovědi s Lenkou Zlámalovou, Jiřím Přibáněm, Ivo Šlosarčíkem a Vojtěchem Bellingem.

Zatímco statisíce uprchlíků se snaží dostat do Evropské unie, obyvatelé řady evropských států se chystají vydat opačným směrem. Spustí případný odchod Velké Británie z Evropské unie podobnou lavinu i v jiných státech, včetně České republiky?

Znamená snaha o odchod z Evropské unie odmítnutí její současné podoby, nebo odmítnutí celého procesu evropské integrace, započaté po druhé světové válce? A kam chtějí nespokojení občané odejít? Je vysněným cílem demokratičtější stát, nebo národní stát?

Kdo jsou vůdci tohoto novodobého „exodu“? Jsou jimi jen populisté?

Na tyto a další otázky bude Jan Pokorný hledat odpověď s politologem Jiřím Přibáněm, právníkem Ivo Šlosarčíkem, bývalým státním tajemníkem pro Evropskou unii Vojtěchem Bellingem a novinářkou Lenkou Zlámalovou.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 L HD