Nahradí lidi umělá inteligence? A nemůže se umělá inteligence vymknout lidem z ruky? O tom bude debatovat Jan Pokorný se svými hosty, mezi kterými budou Olga Štěpánková z elektrotechnické fakulty ČVUT, Jiří Matas ze Skupiny vizuálního rozpoznávání ČVUT, novinář Ondřej Neff a Radim Polčák z Ústavu práva a technologií Právnické fakulty MU v Brně.

Co to je vůbec umělá inteligence? Na jakém principu funguje? Co všechno dnes obsluhují inteligentní stroje a které profese patří mezi ty nejohroženější? Jsou to dělníci, řidiči, pracovníci call center, bankéři, lékaři? Dojde k masivnímu propouštění lidí?

A jak se bude umělá inteligence vyvíjet dál? Budou nakonec roboti stejní jako lidé? Dočkáme se tedy uskutečnění Čapkova RUR? A nemůže se umělá inteligence vymknout lidem z ruky? Co budeme dělat, až si roboti uvědomí sama sebe? Budeme je umět vypnout? Počítáme s tím, že inteligentní stroje se budou umět vymanit z toho, jak jsou naprogramovány? A jak to bude se škodami, které roboti způsobí? Kdo bude zodpovědný za havárii auta bez řidiče? Bude nutná nějaká právní ochrana před roboty? A naopak budou roboti nějak právně chráněni před špatným zacházením?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 L HD