Koncert legendární rockové skupiny v Karlových Varech ve složení M. Kocáb, M. Pavlíček, letošní jubilant V. Čok, O. Soukup, K. Kryšpín, J. Hrubeš a J. Tomek (2013). Hosté: F. R. Čech, M. Doležal, I. Pazderková a další. Režie J. Chlumský

Comeback skupiny Pražský výběr v roce 2012 byl velkou událostí pro všechny fanoušky této legendární kapely. V osmdesátých letech minulého století se Pražský výběr stal naprostým zjevením tehdejší stagnující rockové hudební scény. Instrumentální virtuozita, propracovaná kompozice, dekadentní texty a pódiová image – tím vším kapela vzbudila pozornost publika, ale i ostražitost politického režimu. V roce 2012 se Pražský výběr vrátil na scénu v původní sestavě: M. Kocáb zpěv a klávesy, M. Pavlíček kytara, zpěv V. Čok (nedávno oslavil 60. narozeniny), O. Soukup baskytara, K. Kryšpín, J. Hrubeš a J. Tomek – bicí. Televizní záznam koncertu byl pořízen na samém konci comebackového turné v březnu 2013 v Karlových Varech.

Zazněly všechny hity z osmdesátých let před zákazem skupiny, především z alba Straka v hrsti (Pražákům je hej, Na Václavským Václaváku, Zubatá, Hrabě X, Tango Ropotámo…), ale i novější. Hosty byli F. R. Čech, textař a bývalý manažer skupiny Josef Novotný, excentrická zpěvačka Jana Kratochvílová, kytarista Miloš Dodo Doležal, Iva Pazderková a další.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2013
 HD
ŽánrHudba