Koncert oblíbené folkové skupiny uvádíme u příležitosti významného jubilea zakladatele Jaroslava Samsona Lenka. Spoluúčinkuje The Hottentots Orchestra pod vedením J. Šafra a M. Rejhona. Režie V. Polesný

Český folkový a trampský zpěvák, kytarista, textař a písničkář Jaroslav Samson Lenk se narodil 12. srpna 1956 v Plzni. Po dokončení základní vojenské služby založil už v Kladně folkovou skupinu Máci (1976–1993). Do trampské skupiny Hop Trop se dostal po seznámení s jiným jejím členem Ladislavem Huberťákem Kučerou; údajně díky rozbité kytaře, kterou si u Huberťáka nechával opravit. Když se v roce 1981 objevila na tehdy největším festivalu folkové, trampské a country hudby Porta trojice hudebníků -Jaroslav Samson Lenk, Ladislav Huberťák Kučera a Jaromír Šroub Vondra – pod názvem Hop Trop, zapůsobila na diváky, kritiku i producenty jako blesk z čistého nebe. Hned na prvním ročníku vyhrála, co se vyhrát dalo a stala se na třicet let, tedy až dodnes, hudební stálicí a kvalitou, stojící na naprosté špičce žánru zvaného folk a country. Již od svého vzniku hraje skupina v původním složení, což je obdivuhodné a v této branži skoro až nezvyklé. Přátelství, kamarádství a charakter, které ve svých trampských a vodáckých písních opěvují, nejsou tedy jen slova, ale celých třicet let jejich tvorby je důkazem hloubky textů jejich písní.

Od devadesátých let vystupuje Jaroslav Samson Lenk také se svou skupinou Samson a jeho parta. Dva roky před tímto vystoupením v Hudebním divadle v Karlíně s ním spříznění lidé založili malou soukromou rozhlasovou stanici Rádio Samson.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2010
ŽánrHudba