Záznam části koncertu z pražského Paláce Akropolis. Režie R. Vodrážka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Skupina Sto zvířat se na české hudební scéně pohybuje již šestnáctým rokem. Za dobu své existence absolvovala kapela na tisíc koncertů v Čechách i na zahraničních turné ve Francii, USA, Německu a Švýcarsku. Nejraději ale hrají doma, pro lidi, kteří rozumějí jejich textům. A pořád je to baví.

Na svém kontě má kapela pět řadových alb: Sto zvířat (1993), Druhá brada (1996), Bambule (1998), Ty vole, na základní škole? (2002) a Nikdy nic nebylo (2004). V květnu 2006 vychází první zvířecí DVD, jehož název snad oslovuje fanoušky a snad míří i dovnitř souboru: Jste normální?

Hlavní náplní DVD je záznam dvou koncertů, kterými Sto zvířat v listopadu roku 2005 završili v Paláci Akropolis za účasti řady hostů své úspěšné celoroční turné Nikdy nic nebylo podporující stejnojmenné album. Příznivci kapely zaplnili po oba dny sál Akropole až k prasknutí. Odměněni byli nabitou a poctivou muzikou. Na pódiu zaznívaly nejen skladby známé z desek Zvířat, ale rovněž coververze v podání hostů, kteří si troufli i na několik perel světového repertoáru. Nejodvážněji zřejmě v Largu z Dvořákovy Novosvětské symfonie, které s muzikanty předvedla houslistka Gabriela Demeterová. Televizní pořad ČT LIVE přináší sestřih toho nejlepšího z tohoto koncertu.

Stopáž57 minut
Rok výroby 2006
ŽánrHudba