Čtrnáct milionů za cyklostezku, po které se stěží jet na kole. Vydělávala miliony, teď musí do holobytu. Co zničilo romskou celebritu Věru Bílou. Památka Petrova bouda v Krkonoších se rozpadá.

Obsah dílu

Přehrát vše

Cyklostezka za čtrnáct miliónů

Byl to náš pořad, který odhalil, že v Česku se staví nejdražší dálnice v Evropě. Teď se ukazuje, že pozadu nezůstávají ani cyklostezky. Alespoň ty pražské. Jejich budování je jistě bohulibá záležitost, ale například ve Vysočanech stál jeden kilometr necelých padesát milionů. Pozoruhodnou historii má i cyklostezka kolem Vltavy směrem do Roztok. Tady už investor, Technická správa komunikací, utratil čtrnáct milionů, přestože se ještě ani nekoplo do země. A to není zdaleka všechno. Podrobnosti uvidíte v reportáži Markéty Dobiášové.

Autor reportáže: Markéta Dobiášová


Zničená celebrita Věra Bílá

Je spousta velkých umělců, kteří po výstupu na vrchol zažili strmý pád. Potkalo to i nejznámější romskou zpěvačku Věru Bílou. Před deseti lety by jim mohl světovou slávu závidět i Karel Gott. Byla schopná vyprodat sály v Paříži, Madridu, Washingtonu a New Yorku. Jenže ty doby jsou dávno pryč. Slibnou kariéru zničila nezodpovědnost a fatální nespolehlivost. Místo apartmánů v luxusních hotelech na ní teď čeká holobyt na periferii malého západočeského města. Někteří umělci se dokázali i po strmých pádech dostat opět na výsluní. Dokáže to i romská královna z Rokycan? Její příběh zachytil reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Petrova bouda v Krkonoších

Petrova bouda je ozdobou Krkonoš – podobně jako Jurkovičovy stavby Maměnka a Libušín na Pustevnách jsou ozdobou Beskyd. Ale zatímco Jurkovičovy unikátní dřevěné stavby se v porevolučních dobách podařilo zachránit kompletní rekonstrukcí, Petrova bouda má na kahánku, byť je vyhlášena kulturní památkou. Teče do ní děravou střechou, stěny jsou plesnivé, okna vymlácená a zatlučená prkny, uvnitř bída a zmar – někdejší rušný romantický hotýlek na hřebeni nad Špindlerovým mlýnem je zkrátka uzavřená, rozpadající se ruina. Kolik času jí ještě zbývá, se vydal zjistit reportér David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2011
 P ST