38 minut

11. dubna 2011

Obsah dílu

Cyklostezka za čtrnáct miliónů — Zničená celebrita Věra Bílá — Petrova bouda v Krkonoších

Části dílu

01:17
Cyklostezka za čtrnáct miliónů
  Byl to náš pořad, který odhalil, že v Česku se staví nejdražší dálnice v Evropě. Teď se ukazuje, že pozadu nezůstávají ani cyklostezky. Alespoň ty pražské. Jejich budování je jistě bohulibá záležitost, ale například ve Vysočanech stál jeden kilometr necelých padesát milionů. Pozoruhodnou historii má i cyklostezka kolem Vltavy směrem do Roztok. Tady už investor, Technická správa komunikací, utratil čtrnáct milionů, přestože se ještě ani nekoplo do země. A to není zdaleka všechno. Podrobnosti uvidíte v reportáži Markéty Dobiášové.
  13:43
  Zničená celebrita Věra Bílá
   Je spousta velkých umělců, kteří po výstupu na vrchol zažili strmý pád. Potkalo to i nejznámější romskou zpěvačku Věru Bílou. Před deseti lety by jim mohl světovou slávu závidět i Karel Gott. Byla schopná vyprodat sály v Paříži, Madridu, Washingtonu a New Yorku. Jenže ty doby jsou dávno pryč. Slibnou kariéru zničila nezodpovědnost a fatální nespolehlivost. Místo apartmánů v luxusních hotelech na ní teď čeká holobyt na periferii malého západočeského města. Někteří umělci se dokázali i po strmých pádech dostat opět na výsluní. Dokáže to i romská královna z Rokycan? Její příběh zachytil reportér David Vondráček.
   25:22
   Petrova bouda v Krkonoších
    Petrova bouda je ozdobou Krkonoš – podobně jako Jurkovičovy stavby Maměnka a Libušín na Pustevnách jsou ozdobou Beskyd. Ale zatímco Jurkovičovy unikátní dřevěné stavby se v porevolučních dobách podařilo zachránit kompletní rekonstrukcí, Petrova bouda má na kahánku, byť je vyhlášena kulturní památkou. Teče do ní děravou střechou, stěny jsou plesnivé, okna vymlácená a zatlučená prkny, uvnitř bída a zmar – někdejší rušný romantický hotýlek na hřebeni nad Špindlerovým mlýnem je zkrátka uzavřená, rozpadající se ruina. Kolik času jí ještě zbývá, se vydal zjistit reportér David Macháček.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    18. dubna 2011

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám