Svaz klubů mládeže se otevřely cesty k obrovskému majetku. Trojský most v Praze mohl stát o čtyři sta milionů levněji. Kvůli podnikání skončila trmická farnost v dluhu a musí se rozprodat.

Obsah dílu

Přehrát vše

Zajimavý majetek Svazu klubů mládeže

Bývalý majetek SSM nepřestává fascinovat. Před necelým rokem byl za jeho rozkradení potrestán likvidátor Fondu dětí a mládeže Pavel Žák. Prodával ho pod cenou a státu vznikla škoda za více než dvě stě milionů. My jsme objevili úplně jiný příběh. Někdejší mládežníci získali prostřednictvím českých soudů řadu zajímavých nemovitostí a aktuálně se domáhají i majetku, který už si dávno někdo jiný koupil a draze opravil. Jak je to možné? O to se zajímala reportérka Rebeka Bartůňková.

Autor reportáže: Rebeka Bartůňková


Drahá výstavba trojského mostu v Praze

Deset miliard: o tolik víc by měli Pražané zaplatit za stavbu tunelu Blanka. Bývalý primátor Prahy Pavel Bém až do voleb tvrdil, že se stavba nezdraží. Teď, když se ukázal opak, říká, že je to vina současné rady, ta zas hází vinu na bývalého primátora. My jsme se zaměřili na jednu z položek, která stavbu prodražuje, a sice výstavbu trojského mostu. Na stavbu se blíže podívala reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Trmická dražba kostelu

Jak to dopadne, když se kněz plete do podnikání, ukazuje příklad z Trmic, městské části v Ústí nad Labem. Skončilo obrovským dluhem, kvůli kterému je celá farnost v konkurzu. Poprvé v dějinách českého kapitalismu se tak bude rozprodávat po kouskách kostel i s přilehlým hřbitovem. Starat se o spásu lidských duší je zkrátka činnost značně odlišná od spravování zemských statků. Do Trmic se podíval reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Stopáž36 minut
Rok výroby 2011
 P ST