53 minut

Kde má svoboda slova své hranice?

Obsah dílu

Pět a půl roku vězení pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu a výzvy k násilí. Podle vyšetřovatelů Národní centrály proti organizovanému zločinu loni v únoru vyzýval na sociálních sítích lidi, aby udělali všechno - včetně násilnosti - proti přijetí pandemického zákona. Čermák se u soudu hájil tím, že šlo o nadsázku. Rozsudek Krajského soudu v Plzni zatím není pravomocný.

Části dílu

00:00
Počasí
  07:32
  Stručný přehled témat
   08:30
   Tresty za podporu terorismu a násilí
    Hosté:
    Monika Novotná, místopředsedkyně české advokátní komory
    Ondřej Kolář /TOP09/, člen ústavně-právního výboru sněmovny
    Patrik Nacher /nestr.za ANO/, místopředseda poslaneckého klubu
    39:49
    Témata, která rozdělují společnost
     Host:
     Jan Herzmann, nezávislý analytik, sociolog
     48:43
     Vláda slibuje dodržet schodek státního rozpočtu
      Přehrát celé video
      Stopáž53 minut
      Další díl
      Ruští a běloruští sportovci na olympiádě?

      Přehled dílů

       
      Stopáž83 minut

      Migrační reforma EU: povinná solidarita schválena

      Jaký je váš názor? Páteční 90´ČT24 se bude ptát: Má být povinná solidarita povinná? Podle EU ano - lídři států se totiž dohodly na migrační reformě počítající s povinnou solidaritou se zeměmi přetíženými žadateli o azyl stejně jako s rychlejším vyřizováním neúspěšných žádostí.

      9. 6. 2023 na ČT24
      Stopáž53 minut

      Důchodová reforma – pomůže k prosazení mimořádná schůze?

      Začíná mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, na které mají poslanci rozhodovat o změnách důchodů. Vládní předloha upravuje řádnou i mimořádnou valorizaci penzí a zpřísňuje podmínky pro předčasný důchod. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka před jednáním zopakoval, že změnami chce zajistit udržitelný systém do budoucna. Opozice hrozí obstrukcemi.
      Podaří se důchodovou reformu prosadit? Jakých ročníků se pak začne týkat změna věku odchodu do důchodu? A kolik seniorů v Česku pracuje a přivydělává si tak k důchodu? Ptejte se i vy a sledujte po 20 hodině 90´ČT24!

      8. 6. 2023 na ČT24
      Stopáž83 minut

      Schodek státního rozpočtu roste – kde ušetřit?

      Schodek státního rozpočtu roste - vláda hledá cesty, jak ušetřit. Ministr financí Stanjura chce letos ušetřit 20 miliard. Kde? Sáhnout na mandatorní výdaje, jako jsou důchody, sociální dávky nebo platy státních zaměstnanců, nemůže. Škrtat může v dotacích, investičních fondech, nebo vyzve k šetření jednotlivé rezorty. K úvahu tak připadá propouštění, nebo vyhlášení stopky na nové zaměstnance.
      Největší částka ze státní pokladny šla na sociální dávky – jen na důchody už stát vyplatil téměř 280 miliard korun což je o 19 procent víc než loni. Další velkou položkou jsou kompenzace za vysoké ceny elektřiny, ty přesáhly 70 miliard korun.

      7. 6. 2023 na ČT24
      Stopáž83 minut

      Ukrajina – co se děje na východní frontě?

      O ukrajinské ofenzivě s cílem získat zpět území okupovaná Ruskem, se mluví už několik měsíců. Svědčí akce avizované Moskvou o tom, že právě začala?
      Ukrajina podle Moskvy v neděli ráno zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty v Doněcké oblasti. Agentura RIA Novosti současně tvrdí, že se Ukrajincům nepodařilo prolomit ruskou obranu, při útoku mělo přijít o život více než 250 ukrajinských vojáků.
      Kyjev zatím informace z Ruska nekomentuje. Velení ukrajinské armády pouze potvrdilo další boje v Doněcké a Luhanské oblasti - podle velitele pozemních sil Oleksandra Syrského ukrajinští vojáci pokračují v postupu u Bachmutu.

      5. 6. 2023 na ČT24
      Stopáž83 minut

      90′ ČT24

      Počasí — Stručný přehled témat — Do Chorvatska bez kontrol — Dovolená podražila v celé Evropě i v tuzemsku — Trendy v letních dovolených — Ceny benzinu — Levné letenky jsou už minulostí. Navždy? — Cestujeme s dětmi: levně, aktivně, zábavně... — Stručný přehled zpráv

      4. 6. 2023 na ČT24
      Stopáž83 minut

      Využití družicových dat v praxi

      V páteční 90´ČT24 oslaví Daniel Stach s hosty 25 let programu Copernicus v ČR. Jeden z největších satelitních systémů pozorování Země se ukázal být klíčovým při řešení změn klimatu. Jeho analýzy poskytují cenné informace – jak slouží družicová data v praxi? Odpovíme od 20:10.

      2. 6. 2023 na ČT24

      90’ ČT24 na sociálních sítích

      Napište nám