Bezpečnost Česka s novým prezidentem

Obsah dílu

Zvolený prezident Petr Pavel pokračuje v naplánovaných schůzkách. Odpoledne ho čeká jednání s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) a také s poradcem pro národní bezpečnost Tomášem Pojarem. Už včera se sešel s ředitelem Bezpečnostní informační služby Michalem Koudelkou.

Po dvou expremiérech a ekonomech nastupuje do prezidentského úřadu člověk, který má za sebou armádní kariéru. Bude tedy víc rezonovat bezpečnostní a zahraniční politika?

Části dílu

00:02
Počasí
  08:12
  Stručný přehled témat
   09:13
   Peking kritizuje telefonát s Tchaj-wanem
    Hosté:
    Pavel Žáček /ODS/, předseda sněmovního výboru pro bezpečnost, člen sněmovního výboru pro obranu
    Drahoslav Ryba /ANO/, člen sněmovního výboru pro bezpečnost
    33:09
    Jak se měnil kurz na prezidenta
     Host:
     Václav Sochor, vedoucí oddělení komunikace, Tipsport
     42:05
     Vsadili na Babiše, prohráli
      Host:
      Petr Hartman, komentátor, Český rozhlas Plus
      47:06
      Ekonomická situace v ČR
       Přehrát celé video
       Stopáž83 minut
       Další díl
       Prezident Pavel – nový směr zahraniční politiky Česka?

       Přehled dílů

        
       Stopáž83 minut

       Důchodová reforma v Česku

       Změny v penzijním systému – to bude téma dnešní schůzky ministra práce se zástupci odborů. Ti požadují, aby se nezvyšoval důchodový věk – i proto proti vládě v týdnu protestovali. Právě prodlužování věku odchodu do penze automaticky podle průměrného věku dožití je klíčová součást důchodové reformy vládní koalice. Se zvyšováním by se mělo začít po roce 2030, kdy skončí současná pravidla.
       Bude se zvyšovat věk odchodu do důchodu? Jak jinak je možné situaci ohledně důchodů řešit? A jak se vlastně nyní žije důchodcům - co je nejvíc trápí? Ptejte se i vy a dívejte se na páteční 90´ČT24!

       31. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž53 minut

       Ruští a běloruští sportovci na olympiádě?

       Mezinárodní olympijský výbor doporučil účast ruských a běloruských sportovců na olympijských hrách. Dle Českého olympijského výboru, Národní sportovní agentury, ale i ministerstva zahraničí nebude Česko v případě účasti těchto sportovců bojkotovat OH v Paříži v roce 2024. Představitelé Česka však hodlají udělat maximum pro to, aby MOV vzdal své úvahy o účasti Rusů a Bělorusů na olympiádě
       Jaký je názor českých sportovců? Jsou pro nebo proti účasti sportovců ze zemí, které už bezmála rok útočí na Ukrajinu? A jaké jsou jejich argumenty? Ptejte se i vy a sledujte dnešní 90´ČT24!

       30. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž53 minut

       Kde má svoboda slova své hranice?

       Pět a půl roku vězení pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu a výzvy k násilí. Podle vyšetřovatelů Národní centrály proti organizovanému zločinu loni v únoru vyzýval na sociálních sítích lidi, aby udělali všechno - včetně násilnosti - proti přijetí pandemického zákona. Čermák se u soudu hájil tím, že šlo o nadsázku. Rozsudek Krajského soudu v Plzni zatím není pravomocný.

       28. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž83 minut

       Nízké platy vysokoškolských učitelů: hrozí zánik humanitních oborů?

       Vysokoškolští učitelé plánují stávkovat a protestovat proti nízkým platům. Dlouhodobě jich mnoho ze školství odchází. Hrozí zánik humanitních oborů, protože je nebude mít kdo učit? Proč jsou platy akademiků nízké? A proč jsou rozdíly v odměňování mezi jednotlivými obory? Ptejte se s námi hostů pondělní 90´ČT24.

       27. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž83 minut

       90′ ČT24

       Počasí — Stručný přehled témat — 21 tisíc žádostí o Novou zelenou úsporám Light — Změny ve stavebním spoření

       26. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž83 minut

       Dostupnost lékařské péče v Česku

       V Česku chybí praktičtí lékaři pro děti i dospělé. Jen VZP aktuálně hledá nové zdravotníky ve víc než sedmdesáti okresech. Včetně velkých měst. Důvodem jsou hlavně odchody do důchodů.
       Ministerstvo zdravotnictví podporou lékařů – rezidentů chce nastartovat generační výměnu. Jde o začínající neatestované lékaře, kteří ordinují pod dohledem zkušených kolegů. Letos bych jich mělo do ordinací praktických lékařů nastoupit 150.

       24. 3. 2023 na ČT24

       90’ ČT24 na sociálních sítích

       Napište nám