Den památky obětí holocaustu

Obsah dílu

Dnes je Den památky obětí holocaustu, který připomíná osvobození vyhlazovacího tábora v Osvětimi 27. ledna 1945. Tam mezi lety 1940 až 1945 podle historiků zahynulo zhruba 1,1 milionu lidí, většinou Židů. V Česku se při této příležitosti koná řada vzpomínkových akcí - například v Senátu a na ministerstvu zahraničí si tento den připomínají politici i přeživší.

My si Den památky obětí holocaustu připomeneme také v dnešní 90´ČT24. Ptejte se na to, co vás k tématu zajímá!

Části dílu

00:02
Počasí
  07:20
  Stručný přehled témat
   08:26
   Lidé vybírají novou hlavu státu
    12:11
    Připomínání obětí holocaustu
     Hosté:
     Vojtěch Kyncl, historik, Historický ústav AV ČR
     Jana Horváthová, ředitelka, Muzeum romské kultury
     54:02
     Extremismus a antisemitismus v současnosti
      Host:
      Miroslav Mareš, odborník na extremismus, Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity
      65:54
      Volba nového prezidenta republiky
       73:02
       Stručný přehled zpráv
        Přehrát celé video
        Stopáž113 minut
        Další díl
        90′ ČT24

        Přehled dílů

         
        Stopáž53 minut

        Stav ekonomiky, podpora Ukrajiny – klíčová témata Summitu EU

        Čtvrteční 90´ČT24 bude sledovat dvoudenní Summit EU. Lídři budou jednat o podpoře zelené ekonomiky a konkurenceschopnosti průmyslu, který čelí americkým a čínským podnikům podporovaným státními subvencemi. Dále otevřou téma vojenské a finanční pomoci Ukrajině nebo aktuální otázky spojené s migrací. Ptejte se i vy.

        23. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Budoucnost České pošty

        Jak by měla probíhat transformace České pošty? Základní parametry dnes projedná kabinet. Týkat by se měla nejen rušení stovek poboček a propouštění zaměstnanců, ale také rozdělení podniku na dva - státní a komerční. Ten státní by zajišťoval základní služby objednáváné státem a komerční pak balíkové služby a logistiku. Jaká je budoucnost České pošty? Jak transformace dopadne na zákazníky a kvalitu poskytovaných služeb? Ptejte se s námi hostů středeční 90´ČT24.

        22. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Nová zpráva o změnách klimatu

        Mezivládní panel OSN dnes představí závěrečnou část zprávy o vědeckém poznání změny klimatu.
        Oteplování planety i stoupání hladin oceánů zrychluje, posledních osm let bylo nejteplejších v historii záznamů a odtávání ledovců už nic nezastaví,
        Lidské emise skleníkových plynů ohřály planetu zatím přibližně o 1,2 stupně Celsia ve srovnání s teplotami před průmyslovou revolucí. Navzdory proklamacím o snižování emisí je globální uvolňování oxidu uhličitého po pandemii covidu opět na rekordní úrovni.
        Lze zpomalit klimatické změny?
        A umíme se jim přizpůsobit?

        20. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        90′ ČT24

        Počasí — Stručný přehled témat — Udržitelný penzijní systém — Nižší valorizace penzí — Jak se žije českým seniorům? — Život v domově pro seniory — Terénní a ambulantní služby pro seniory — Začátek astronomického jara

        19. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Jaká bude turistická sezóna v Česku?

        Příjmy ČR z cestovního ruchu loni dosáhly přibližně 118 miliard Kč, meziročně vzrostly asi o 51 miliard Kč. Výrazně více než dříve po Česku cestovali domácí turisté a hostů z okolních států už bylo téměř stejně jako před pandemií. Stále však chyběli turisté ze vzdálených zemí, zejména z Asie.
        Jaká bude letošní turistická sezóna v Česku? Podaří se přilákat více turistů ze zahraničí? A jak se na sezónu chystají hotely, kempy, hrady či zámky? O tom bude páteční 90´ČT24! Ptejte se na to, co vás zajímá!

        17. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž53 minut

        Zmrazení platů – budou na sobě politici šetřit?

        Vláda by mohla zmrazit platy ústavních činitelů – projevila by tak solidaritu v časech vysoké inflace. Úpravu, která by zastavila růst výdělku politiků, připravilo opoziční hnutí ANO – minulý týden se však ve sněmovně nakonec neprojednala. Zástupci koalice připouští, že by chtěli předložit vlastní návrh.
        Dohodnou se politici na zmrazení vlastních platů? Na jak dlouhou dobu? A zajistí, aby pak nedošlo ke skokovému růstu platů? O tom bude dnešní 90´ČT24 – ptejte se na to, co vás k tématu zajímá!

        16. 3. 2023 na ČT24

        90’ ČT24 na sociálních sítích

        Napište nám