Fialova vláda zase čelí hlasování o nedůvěře

Část: Fialova vláda zase čelí hlasování o nedůvěře

Obsah dílu

Vláda Petra Fialy bude ve sněmovně znovu čelit hlasování o nedůvěře. Vyvolali ho poslanci opozičního hnutí ANO. Kabinet neplní podle šéfky klubu ANO Aleny Schillerové programové prohlášení a porušuje sliby, které dal voličům. Vzhledem k většině vládních poslanců je nepravděpodobné, že by sněmovna nedůvěru vyslovila.

Části dílu

00:02
Počasí
  06:28
  Stručný přehled témat
   07:03
   Fialova vláda zase čelí hlasování o nedůvěře
    Petr Kamberský, komentátor, Lidové noviny
    Michal Pink, politolog, Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity
    Radko Kubičko, komentátor, Český rozhlas Plus
    Milan Školník, politolog, katedra humanitních věd, Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity
    Přehrát celé video
    Stopáž83 minut
    Další díl
    Boj o Hrad: blíží se finále

    Přehled dílů

     
    Stopáž83 minut

    Budoucnost České pošty

    Jak by měla probíhat transformace České pošty? Základní parametry dnes projedná kabinet. Týkat by se měla nejen rušení stovek poboček a propouštění zaměstnanců, ale také rozdělení podniku na dva - státní a komerční. Ten státní by zajišťoval základní služby objednáváné státem a komerční pak balíkové služby a logistiku. Jaká je budoucnost České pošty? Jak transformace dopadne na zákazníky a kvalitu poskytovaných služeb? Ptejte se s námi hostů středeční 90´ČT24.

    22. 3. 2023 na ČT24
    Stopáž83 minut

    Nová zpráva o změnách klimatu

    Mezivládní panel OSN dnes představí závěrečnou část zprávy o vědeckém poznání změny klimatu.
    Oteplování planety i stoupání hladin oceánů zrychluje, posledních osm let bylo nejteplejších v historii záznamů a odtávání ledovců už nic nezastaví,
    Lidské emise skleníkových plynů ohřály planetu zatím přibližně o 1,2 stupně Celsia ve srovnání s teplotami před průmyslovou revolucí. Navzdory proklamacím o snižování emisí je globální uvolňování oxidu uhličitého po pandemii covidu opět na rekordní úrovni.
    Lze zpomalit klimatické změny?
    A umíme se jim přizpůsobit?

    20. 3. 2023 na ČT24
    Stopáž83 minut

    90′ ČT24

    Počasí — Stručný přehled témat — Udržitelný penzijní systém — Nižší valorizace penzí — Jak se žije českým seniorům? — Život v domově pro seniory — Terénní a ambulantní služby pro seniory — Začátek astronomického jara

    19. 3. 2023 na ČT24
    Stopáž83 minut

    Jaká bude turistická sezóna v Česku?

    Příjmy ČR z cestovního ruchu loni dosáhly přibližně 118 miliard Kč, meziročně vzrostly asi o 51 miliard Kč. Výrazně více než dříve po Česku cestovali domácí turisté a hostů z okolních států už bylo téměř stejně jako před pandemií. Stále však chyběli turisté ze vzdálených zemí, zejména z Asie.
    Jaká bude letošní turistická sezóna v Česku? Podaří se přilákat více turistů ze zahraničí? A jak se na sezónu chystají hotely, kempy, hrady či zámky? O tom bude páteční 90´ČT24! Ptejte se na to, co vás zajímá!

    17. 3. 2023 na ČT24
    Stopáž53 minut

    Zmrazení platů – budou na sobě politici šetřit?

    Vláda by mohla zmrazit platy ústavních činitelů – projevila by tak solidaritu v časech vysoké inflace. Úpravu, která by zastavila růst výdělku politiků, připravilo opoziční hnutí ANO – minulý týden se však ve sněmovně nakonec neprojednala. Zástupci koalice připouští, že by chtěli předložit vlastní návrh.
    Dohodnou se politici na zmrazení vlastních platů? Na jak dlouhou dobu? A zajistí, aby pak nedošlo ke skokovému růstu platů? O tom bude dnešní 90´ČT24 – ptejte se na to, co vás k tématu zajímá!

    16. 3. 2023 na ČT24
    Stopáž83 minut

    Nižší valorizace penzí – prezidentovo rozhodnutí

    Prezident Petr Pavel podepíše novelu o nižším růstu penzí s velkými výhradami. Chce, aby legislativní proces přezkoumal Ústavní soud. Vadí mu také způsob, jak vláda o změně valorizace důchodů komunikovala i to, že kabinet nedal potřebné peníze do rozpočtu.
    Prezident současně vyzval vládu, aby se s opozicí domluvila na způsobu zmrazení platů ústavních činitelů. Není podle něj možné snížit růst důchodů a na druhé straně ponechat platy ústavních činitelů na současné výši.

    15. 3. 2023 na ČT24

    90’ ČT24 na sociálních sítích

    Napište nám