Ruští agenti v Česku po útocích ve Vrběticích

Část: Útraty domácností již neženou ekonomiku

Obsah dílu

Policie už letos nestihne obvinit dva agenty ruské vojenské rozvědky z útoku na muniční sklad ve Vrběticích na Zlínsku. Zůstávají tak pouze podezřelými. Ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek deníku Echo24 řekl, že česká policie čeká na informace od zahraničních partnerů - především z britské protiteroristické jednotky, která vyšetřuje útok v Salisbury.

Od dvou výbuchů muničních skladů ve Vrběticích uplynulo už osm let. Při tom prvním - říjnovém - zahynuli dva lidé. Další výbuchy se z areálu ozývaly až do poloviny prosince 2014, obyvatelé okolních obcí tak museli být několikrát evakuováni. Zprvu policie událost šetřila jako úmyslné obecné ohrožení. Loni v dubnu tehdejší premiér Andrej Babiš oznámil, že podle zjištění BIS, za výbuch může aktivita ruské zpravodajské služby GRU.

Části dílu

00:01
Počasí
  06:55
  Stručný přehled témat
   08:15
   Výbuchy v muničním skladu ve Vrběticích
    Host:
    Ondřej Kundra, reportér, Respekt
    50:11
    Diplomatická roztržka mezi ČR a Ruskem
     Host:
     Tomáš Petříček /ČSSD/, bývalý ministr zahraničí
     61:00
     Útraty domácností již neženou ekonomiku
      Host:
      Petr Dufek, hlavní ekonom, Banka Creditas
      Přehrát celé video
      Stopáž30 minut
      Další díl
      90′ ČT24

      Přehled dílů

       
      Stopáž53 minut

      Kde má svoboda slova své hranice?

      Pět a půl roku vězení pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu a výzvy k násilí. Podle vyšetřovatelů Národní centrály proti organizovanému zločinu loni v únoru vyzýval na sociálních sítích lidi, aby udělali všechno - včetně násilnosti - proti přijetí pandemického zákona. Čermák se u soudu hájil tím, že šlo o nadsázku. Rozsudek Krajského soudu v Plzni zatím není pravomocný.

      28. 3. 2023 na ČT24
      Stopáž83 minut

      Nízké platy vysokoškolských učitelů: hrozí zánik humanitních oborů?

      Vysokoškolští učitelé plánují stávkovat a protestovat proti nízkým platům. Dlouhodobě jich mnoho ze školství odchází. Hrozí zánik humanitních oborů, protože je nebude mít kdo učit? Proč jsou platy akademiků nízké? A proč jsou rozdíly v odměňování mezi jednotlivými obory? Ptejte se s námi hostů pondělní 90´ČT24.

      27. 3. 2023 na ČT24
      Stopáž83 minut

      90′ ČT24

      Počasí — Stručný přehled témat — 21 tisíc žádostí o Novou zelenou úsporám Light — Změny ve stavebním spoření

      26. 3. 2023 na ČT24
      Stopáž83 minut

      Dostupnost lékařské péče v Česku

      V Česku chybí praktičtí lékaři pro děti i dospělé. Jen VZP aktuálně hledá nové zdravotníky ve víc než sedmdesáti okresech. Včetně velkých měst. Důvodem jsou hlavně odchody do důchodů.
      Ministerstvo zdravotnictví podporou lékařů – rezidentů chce nastartovat generační výměnu. Jde o začínající neatestované lékaře, kteří ordinují pod dohledem zkušených kolegů. Letos bych jich mělo do ordinací praktických lékařů nastoupit 150.

      24. 3. 2023 na ČT24
      Stopáž53 minut

      Stav ekonomiky, podpora Ukrajiny – klíčová témata Summitu EU

      Čtvrteční 90´ČT24 bude sledovat dvoudenní Summit EU. Lídři budou jednat o podpoře zelené ekonomiky a konkurenceschopnosti průmyslu, který čelí americkým a čínským podnikům podporovaným státními subvencemi. Dále otevřou téma vojenské a finanční pomoci Ukrajině nebo aktuální otázky spojené s migrací. Ptejte se i vy.

      23. 3. 2023 na ČT24
      Stopáž83 minut

      Budoucnost České pošty

      Jak by měla probíhat transformace České pošty? Základní parametry dnes projedná kabinet. Týkat by se měla nejen rušení stovek poboček a propouštění zaměstnanců, ale také rozdělení podniku na dva - státní a komerční. Ten státní by zajišťoval základní služby objednáváné státem a komerční pak balíkové služby a logistiku. Jaká je budoucnost České pošty? Jak transformace dopadne na zákazníky a kvalitu poskytovaných služeb? Ptejte se s námi hostů středeční 90´ČT24.

      22. 3. 2023 na ČT24

      90’ ČT24 na sociálních sítích

      Napište nám