Ceny pohonných hmot zlevňují

Část: Jak dlouho zlevnění pohonných hmot vydrží?

Obsah dílu

Ceny pohonných hmot v Česku se přibližují hodnotám, kterých dosahovaly začátkem roku. Od minulého týdne zlevnily více než o korunu. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla průměrně na 39 Kč. Skoro o 2 koruny pak zlevnila nafta. Zlevňování paliv by podle analytiků mělo i nadále pokračovat. Více informací přidáme ve čtvrteční 90´ČT24 – ptejte se na to, co vás zajímá.

Části dílu

00:00
Počasí
  07:17
  Stručný přehled témat
   08:05
   Příčiny poklesu cen ropy
    Host:
    Jan Tyleček, analytik, XTB
    21:04
    OPEC: důležitý hráč na trhu s ropou
     Host:
     Petr Bartoň, hlavní ekonom, Natland, Anglo-American University in Prague
     30:35
     Jak dlouho zlevnění pohonných hmot vydrží?
      Host:
      Boris Tomčiak, analytik, Finlord
      40:44
      Jak jezdit autem levněji
       Host:
       Marek Tomíšek, lektor úsporné jízdy, Naučmese.cz
       50:41
       Rizikové zadlužování Čechů
        Přehrát celé video
        Stopáž83 minut
        Další díl
        Ruští agenti v Česku po útocích ve Vrběticích

        Přehled dílů

         
        Stopáž83 minut

        Budoucnost České pošty

        Jak by měla probíhat transformace České pošty? Základní parametry dnes projedná kabinet. Týkat by se měla nejen rušení stovek poboček a propouštění zaměstnanců, ale také rozdělení podniku na dva - státní a komerční. Ten státní by zajišťoval základní služby objednáváné státem a komerční pak balíkové služby a logistiku. Jaká je budoucnost České pošty? Jak transformace dopadne na zákazníky a kvalitu poskytovaných služeb? Ptejte se s námi hostů středeční 90´ČT24.

        22. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Nová zpráva o změnách klimatu

        Mezivládní panel OSN dnes představí závěrečnou část zprávy o vědeckém poznání změny klimatu.
        Oteplování planety i stoupání hladin oceánů zrychluje, posledních osm let bylo nejteplejších v historii záznamů a odtávání ledovců už nic nezastaví,
        Lidské emise skleníkových plynů ohřály planetu zatím přibližně o 1,2 stupně Celsia ve srovnání s teplotami před průmyslovou revolucí. Navzdory proklamacím o snižování emisí je globální uvolňování oxidu uhličitého po pandemii covidu opět na rekordní úrovni.
        Lze zpomalit klimatické změny?
        A umíme se jim přizpůsobit?

        20. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        90′ ČT24

        Počasí — Stručný přehled témat — Udržitelný penzijní systém — Nižší valorizace penzí — Jak se žije českým seniorům? — Život v domově pro seniory — Terénní a ambulantní služby pro seniory — Začátek astronomického jara

        19. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Jaká bude turistická sezóna v Česku?

        Příjmy ČR z cestovního ruchu loni dosáhly přibližně 118 miliard Kč, meziročně vzrostly asi o 51 miliard Kč. Výrazně více než dříve po Česku cestovali domácí turisté a hostů z okolních států už bylo téměř stejně jako před pandemií. Stále však chyběli turisté ze vzdálených zemí, zejména z Asie.
        Jaká bude letošní turistická sezóna v Česku? Podaří se přilákat více turistů ze zahraničí? A jak se na sezónu chystají hotely, kempy, hrady či zámky? O tom bude páteční 90´ČT24! Ptejte se na to, co vás zajímá!

        17. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž53 minut

        Zmrazení platů – budou na sobě politici šetřit?

        Vláda by mohla zmrazit platy ústavních činitelů – projevila by tak solidaritu v časech vysoké inflace. Úpravu, která by zastavila růst výdělku politiků, připravilo opoziční hnutí ANO – minulý týden se však ve sněmovně nakonec neprojednala. Zástupci koalice připouští, že by chtěli předložit vlastní návrh.
        Dohodnou se politici na zmrazení vlastních platů? Na jak dlouhou dobu? A zajistí, aby pak nedošlo ke skokovému růstu platů? O tom bude dnešní 90´ČT24 – ptejte se na to, co vás k tématu zajímá!

        16. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Nižší valorizace penzí – prezidentovo rozhodnutí

        Prezident Petr Pavel podepíše novelu o nižším růstu penzí s velkými výhradami. Chce, aby legislativní proces přezkoumal Ústavní soud. Vadí mu také způsob, jak vláda o změně valorizace důchodů komunikovala i to, že kabinet nedal potřebné peníze do rozpočtu.
        Prezident současně vyzval vládu, aby se s opozicí domluvila na způsobu zmrazení platů ústavních činitelů. Není podle něj možné snížit růst důchodů a na druhé straně ponechat platy ústavních činitelů na současné výši.

        15. 3. 2023 na ČT24

        90’ ČT24 na sociálních sítích

        Napište nám