Nahrávám video

Energetická krize v otázkách a odpovědích - jak se zastropování cen propíše do účtů za energie?

Obsah dílu

Koho se týká zastropování cen energií? Jak se propíše do vyúčtování? Budou se nějakým způsobem řešit i ceny energií v průmyslu – pomůže vláda? A co lidé, kteří potřebují pomoc se zaplacením drahých energií? Kam se mohou obrátit o radu či o pomoc?

O tom všem bude dnešní Byznys ČT24 Speciál – Energetická krize v otázkách a odpovědích. Využijte tedy příležitosti a ptejte se i vy na to, co byste potřebovali vědět!

Části dílu

00:01
Stručný přehled témat
  00:30
  Investice do vyzbrojení české armády
   Hosté:
   Jan Jireš, náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie, Ministerstvo obrany
   Marek Chromý, vedoucí analytik, Transparency International
   Jiří Hynek, prezident a výkonný ředitel, Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR
   Přehrát celé video
   Stopáž107 minut
   Další díl
   90′ ČT24

   Přehled dílů

    
   Stopáž53 minut

   Ochrana hranic - Evropa čelí migrační vlně

   Česko zavádí od čtvrtka kontroly na 27 bývalých přechodech na hranici se Slovenskem. Důvodem je nelegální migrace, hlavně Syřanů. Od začátku roku policie zajistila na našem území skoro 12 000 uprchlíků. Jde o prudký nárůst, loni to bylo jen 1 330 migrantů. Česko je pro většinu uprchlíků jen tranzitní zemí. Slovensko krok české vlády respektuje, ale chce, aby se o nelegální migraci jednalo na úrovni Evropské unie, protože rozhodnutí Prahy má vliv i na další evropské země.

   27. 9. 2022 na ČT24
   Stopáž83 minut

   Noví zastupitelé jednají o vedení radnic

   Naplno se rozjíždí povolební vyjednávání.
   V Praze se poprvé setkají zástupci vítězného uskupení Spolu a třetích Pirátů. Oba subjekty spolupráci nevylučují. Na vedení metropole by se ještě mohli podílet Starostové a nezávislí.
   V Brně vítězná ODS s TOP 09 zahájí rozhovory s hnutím ANO. Podle primátorky Markéty Vaňkové jsou všechny varianty možné. Odmítá jen spolupráci s SPD.
   V některých městech už je o koalici rozhodnuto. Například v Havířově dnes podepíší dohodu. K velkým změnám nedojde - primátorem zůstane Josef Bělica z hnutí ANO. Jasno o koalici mají také v Plzni. Dohodlo se tam hnutí ANO s Piráty a Starosty, vládnout budou s pomocí uskupení PRO Plzeň.
   Sledujete povolební vyjednávání u vás na radnici?

   26. 9. 2022 na ČT24
   Stopáž109 minut

   90′ ČT24

   Počasí — Komunální volby 2022 — Volby do Senátu 2022

   25. 9. 2022 na ČT24
   Stopáž83 minut

   Sport pod tlakem drahých energií

   Kluby překonaly zákaz činnosti během covidu, teď ale čelí další hrozbě – zdražování energií. Vytápění hal, místností i bazénů se prodraží a sportovci to pocítí na vyšších cenách členských příspěvků či vstupů. Mnohým klubům ani to ale nepomůže, a tak se potýkají s existenčními problémy, zejména dětské kluby pak hlásí pokles členů. Budoucnost nejen dětského sportu probereme s hosty páteční 90´ČT24 – ptejte se i vy.

   23. 9. 2022 na ČT24
   Stopáž83 minut

   Putin mobilizuje – co čekat dál?

   Rusko mobilizuje. Prezident Vladimir Putin tvrdí, že jde o krok, který má chránit suverenitu a územní celistvost Ruské federace. Současně podpořil referenda o připojení okupovaných území Ukrajiny k Rusku. Podle západních států se Rusko snaží o vyhrocení konfliktu - v pomoci Ukrajině je třeba pokračovat. Rusko povolá do armády na 300 tisíc rezervistů, prioritu budou mít ti, kteří sloužili v ozbrojených silách a mají konkrétní vojenskou specializaci a odpovídající zkušenosti.

   21. 9. 2022 na ČT24
   Stopáž83 minut

   90′ ČT24

   Počasí — Svět se rozloučil s britskou královnou Alžbětou II. — Kdy se v Česku začne topit

   19. 9. 2022 na ČT24

   90’ ČT24 na sociálních sítích

   Napište nám