53 minut

Povedou nesnáze hnutí STAN k vládní krizi?

Část: Ztrácí STAN image slušných politiků?

Obsah dílu

Lídři koaličních stran dnes budou řešit kauzu údajné korupce v pražském dopravním podniku, která má dopady i na vládu. Kvůli kontaktům na jednoho z obviněných lobbistů rezignuje ministr školství Petr Gazdík. Předseda Pirátů Ivan Bartoš neočekává, že by jméno Gazdíkova nástupce bylo známo ještě dnes. První nominace bude na Starostech, kteří nárok na tento resort získali po volbách na základě koaliční smlouvy, pak jeho jméno musí potvrdit Piráti.

Části dílu

00:02
Počasí
  07:30
  Stručný přehled témat
   08:40
   Hnutí STAN má problémy
    Hosté:
    Vladimír Balaš /STAN/, místopředseda ústavně-právního výboru sněmovny
    Hana Hajnová, 1. náměstkyně hejtmana Vysočiny, 2. místopředsedkyně strany
    Jan Hrnčíř /SPD/, místopředseda rozpočtového výboru sněmovny
    39:46
    Ztrácí STAN image slušných politiků?
     Host:
     Lukáš Valeš, politolog, Fakulta právnická ZČU v Plzni, Newton University
     50:12
     Jednání zástupců vlády s odbory
      Přehrát celé video
      Stopáž78 minut
      Další díl
      Projev premiéra k národu v nelehké době

      Přehled dílů

       
      Stopáž83 minut

      Jak požádat o jednorázový příspěvek na dítě

      Přehledně a jednoduše, jak zažádat o jednorázový příspěvek na dítě, večer v 90’.
      Nárok na pět tisíc korun by podle Ministerstva práce a sociálních věcí mělo mít kolem 1,5 milionu dětí. Výplata peněz by proběhla na přelomu září a října. Rodiny, které pobírají přídavky na děti, dostanou příspěvek automaticky. Ostatní o něj musí požádat. A to je možné dvojím způsobem: Buď online přes portál Ministerstva práce nebo osobně na vybraných Czech Pointech (na krajských, městských a obecních úřadech, na poštách bude žádost dostupná od 1. října).

      15. 8. 2022 na ČT24
      Stopáž114 minut

      90′ ČT24

      20 let od povodní — Výstavba domů v záplavových oblastech — Povodně v roce 2002: nasazení hasičů a armády — Povodně v roce 2002: poškozené archivy — Povodně v roce 2002: co teklo ve vodě?

      14. 8. 2022 na ČT24
      Stopáž83 minut

      České Švýcarsko: požár uhašen

      Ptejte se hostů páteční 90´ČT24 na dohašení požáru v Českém Švýcarsku. Hasiči by dnes odpoledne měli předat Správě národního parku poslední hašené úseky. Oheň, který vypukl v parku 24. července, by tak měl zdolán. Na místě zůstanou kontrolní hlídky do konce srpna.

      12. 8. 2022 na ČT24
      Stopáž83 minut

      Návrh ministerstva - tepelné úspory v případě nouze

      Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhlo vyhlášku, která řeší nouzové tepelné úspory. Dle vyhlášky by se v případě nedostatku paliva v teplárnách budovy vytápěly na nižší teplotu. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela uvedl, že cílem je mít připravený legislativní nástroj, který pomůže dosáhnout potřebných úspor v případě, že by Vladimir Putin dále eskaloval svou energetickou válku.
      Za jakých podmínek by vyhláška začala platit? A o kolik by se díky ní mohla snížit spotřeba tepla v České republice? Ptejte se i vy – a sledujte dnešní 90´ČT24!

      11. 8. 2022 na ČT24
      Stopáž83 minut

      Inflace roste – další vývoj a dopady

      Zdražování v Česku pokračuje – inflace v červenci meziročně stoupla na 17,5 %. Meziměsíční růst ale zpomalil. Nejvíc za uplynulý rok rostly ceny energií a potravin - například mouka zdražila téměř o dvě třetiny a chléb o 30%.
      Co nám červencové údaje naznačují o dalším vývoji inflace?
      Jak zareaguje na aktuální čísla ČNB?
      Jaký vliv má vysoká inflace na vyjednávání o mzdách?

      10. 8. 2022 na ČT24
      Stopáž83 minut

      Daň z mimořádných zisků - možnosti a důvody

      Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně si tak výrazně polepšila, a to konkrétně o 32 miliard korun. Podle odhadů ČEZu by se pak čistý zisk skupiny mohl na konci roku pohybovat mezi šedesáti a šedesáti pěti miliardami korun. Mimořádné příjmy zejména energetických společností vedou Fialovu vládu k úvahám o dani z mimořádného zisku. Její základní principy a argumenty pro a proti rozebereme v dnešní 90'

      9. 8. 2022 na ČT24

      90’ ČT24 na sociálních sítích

      Napište nám