Obstrukce na mimořádné schůzi sněmovny

Obsah dílu

Poslanci se sešli na mimořádné schůzi poslanecké sněmovny. Na programu je zrušení elektronické evidence tržeb, ale také snížení plateb za státní pojištěnce. Řešit by se pak mělo i zavedení možnosti korespondenční volby a zpřísnění zákona o střetu zájmů. Některé hlasy z opozice - například z ANO a SPD - avizovaly, že projednání určitých návrhů se neobejde bez jejich obstruování.

Protáhnou se dnešní jednání opět až do nočních hodin? A přistoupí vládní poslanci ke zkrácení doby na jednotlivá vystoupení? Ptejte se i vy na to, co vás zajímá a dívejte se na 90´ČT24.

Části dílu

00:03
Počasí
  07:18
  Stručný přehled témat
   08:38
   Jednání sněmovny se protahuje
    Hosté:
    Jan Bartošek /KDU-ČSL/, místopředseda Poslanecké sněmovny, místopředseda strany
    Jana Mračková Vildumetzová /ANO/, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny
    32:31
    Paralyzují obstrukce dolní komoru?
     Host:
     Stanislav Balík, politolog, Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita
     38:42
     Noční jednání z pohledu práva
      Host:
      Marek Antoš, ústavní právník, vedoucí katedry ústavního práva, Právnická fakulta UK
      47:12
      Obstrukce ve sněmovně
       Přehrát celé video
       Stopáž83 minut
       Další díl
       Jak moc Rusko bolí sankce?

       Přehled dílů

        
       Stopáž53 minut

       Kde má svoboda slova své hranice?

       Pět a půl roku vězení pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu a výzvy k násilí. Podle vyšetřovatelů Národní centrály proti organizovanému zločinu loni v únoru vyzýval na sociálních sítích lidi, aby udělali všechno - včetně násilnosti - proti přijetí pandemického zákona. Čermák se u soudu hájil tím, že šlo o nadsázku. Rozsudek Krajského soudu v Plzni zatím není pravomocný.

       28. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž83 minut

       Nízké platy vysokoškolských učitelů: hrozí zánik humanitních oborů?

       Vysokoškolští učitelé plánují stávkovat a protestovat proti nízkým platům. Dlouhodobě jich mnoho ze školství odchází. Hrozí zánik humanitních oborů, protože je nebude mít kdo učit? Proč jsou platy akademiků nízké? A proč jsou rozdíly v odměňování mezi jednotlivými obory? Ptejte se s námi hostů pondělní 90´ČT24.

       27. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž83 minut

       90′ ČT24

       Počasí — Stručný přehled témat — 21 tisíc žádostí o Novou zelenou úsporám Light — Změny ve stavebním spoření

       26. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž83 minut

       Dostupnost lékařské péče v Česku

       V Česku chybí praktičtí lékaři pro děti i dospělé. Jen VZP aktuálně hledá nové zdravotníky ve víc než sedmdesáti okresech. Včetně velkých měst. Důvodem jsou hlavně odchody do důchodů.
       Ministerstvo zdravotnictví podporou lékařů – rezidentů chce nastartovat generační výměnu. Jde o začínající neatestované lékaře, kteří ordinují pod dohledem zkušených kolegů. Letos bych jich mělo do ordinací praktických lékařů nastoupit 150.

       24. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž53 minut

       Stav ekonomiky, podpora Ukrajiny – klíčová témata Summitu EU

       Čtvrteční 90´ČT24 bude sledovat dvoudenní Summit EU. Lídři budou jednat o podpoře zelené ekonomiky a konkurenceschopnosti průmyslu, který čelí americkým a čínským podnikům podporovaným státními subvencemi. Dále otevřou téma vojenské a finanční pomoci Ukrajině nebo aktuální otázky spojené s migrací. Ptejte se i vy.

       23. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž83 minut

       Budoucnost České pošty

       Jak by měla probíhat transformace České pošty? Základní parametry dnes projedná kabinet. Týkat by se měla nejen rušení stovek poboček a propouštění zaměstnanců, ale také rozdělení podniku na dva - státní a komerční. Ten státní by zajišťoval základní služby objednáváné státem a komerční pak balíkové služby a logistiku. Jaká je budoucnost České pošty? Jak transformace dopadne na zákazníky a kvalitu poskytovaných služeb? Ptejte se s námi hostů středeční 90´ČT24.

       22. 3. 2023 na ČT24

       90’ ČT24 na sociálních sítích

       Napište nám