Kam se posunula jednání o rusko-ukrajinské krizi?

Obsah dílu

Jak pokračují jednání a dohody o rusko-ukrajinské krizi? Ptejte se hostů pondělní 90´ČT24.

Ministr zahraničí Jan Lipavský dnes odlétá na dvoudenní schůzi do Ukrajiny. Setká se tam nejen s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, ale také s premiérem, předsedou Nejvyšší rady a ministrem zahraničí. Společně s ministry zahraničí Slovenska a Rakouska navštíví Charkov a linii dotyku na východě země. Během návštěvy Lipavský předá 500 balíčků první pomoci v hodnotě 3,6 milionu korun. Česká vláda na konci ledna také rozhodla o darování čtyř tisíc kusů dělostřelecké munice. Ve snaze odvrátit širší konflikt s Ruskem kvůli Ukrajině také americký prezident Biden přijme německého kancléře Scholze. Francouzský prezident Macron míří za ruským prezidentem Putinem a německá ministryně zahraničí zahájí návštěvu Ukrajiny.

Části dílu

00:05
Počasí
  07:32
  Stručný přehled témat
   08:49
   Situace na východě Ukrajiny
    15:45
    Co by znamenala válka pro další vývoj Ruska?
     Hosté:
     Ondřej Ditrych, ředitel, Ústav mezinárodních vztahů
     Petra Procházková, redaktorka, Deník N
     46:30
     Pomoc Ukrajině: finanční, vojenská i symbolická
      Host:
      Tomáš Brolík, redaktor, Respekt
      56:53
      Možné varianty útoku Ruska na Ukrajinu
       Host:
       Jiří Šedivý, bývalý náčelník Generálního štábu AČR, armádní generál v záloze
       72:52
       Jednání prezidenta USA s německým kancléřem
        Přehrát celé video
        Stopáž71 minut
        Další díl
        Státní rozpočet 2022 – koho se dotknou škrty

        Přehled dílů

         
        Stopáž53 minut

        Stav ekonomiky, podpora Ukrajiny – klíčová témata Summitu EU

        Čtvrteční 90´ČT24 bude sledovat dvoudenní Summit EU. Lídři budou jednat o podpoře zelené ekonomiky a konkurenceschopnosti průmyslu, který čelí americkým a čínským podnikům podporovaným státními subvencemi. Dále otevřou téma vojenské a finanční pomoci Ukrajině nebo aktuální otázky spojené s migrací. Ptejte se i vy.

        23. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Budoucnost České pošty

        Jak by měla probíhat transformace České pošty? Základní parametry dnes projedná kabinet. Týkat by se měla nejen rušení stovek poboček a propouštění zaměstnanců, ale také rozdělení podniku na dva - státní a komerční. Ten státní by zajišťoval základní služby objednáváné státem a komerční pak balíkové služby a logistiku. Jaká je budoucnost České pošty? Jak transformace dopadne na zákazníky a kvalitu poskytovaných služeb? Ptejte se s námi hostů středeční 90´ČT24.

        22. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Nová zpráva o změnách klimatu

        Mezivládní panel OSN dnes představí závěrečnou část zprávy o vědeckém poznání změny klimatu.
        Oteplování planety i stoupání hladin oceánů zrychluje, posledních osm let bylo nejteplejších v historii záznamů a odtávání ledovců už nic nezastaví,
        Lidské emise skleníkových plynů ohřály planetu zatím přibližně o 1,2 stupně Celsia ve srovnání s teplotami před průmyslovou revolucí. Navzdory proklamacím o snižování emisí je globální uvolňování oxidu uhličitého po pandemii covidu opět na rekordní úrovni.
        Lze zpomalit klimatické změny?
        A umíme se jim přizpůsobit?

        20. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        90′ ČT24

        Počasí — Stručný přehled témat — Udržitelný penzijní systém — Nižší valorizace penzí — Jak se žije českým seniorům? — Život v domově pro seniory — Terénní a ambulantní služby pro seniory — Začátek astronomického jara

        19. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Jaká bude turistická sezóna v Česku?

        Příjmy ČR z cestovního ruchu loni dosáhly přibližně 118 miliard Kč, meziročně vzrostly asi o 51 miliard Kč. Výrazně více než dříve po Česku cestovali domácí turisté a hostů z okolních států už bylo téměř stejně jako před pandemií. Stále však chyběli turisté ze vzdálených zemí, zejména z Asie.
        Jaká bude letošní turistická sezóna v Česku? Podaří se přilákat více turistů ze zahraničí? A jak se na sezónu chystají hotely, kempy, hrady či zámky? O tom bude páteční 90´ČT24! Ptejte se na to, co vás zajímá!

        17. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž53 minut

        Zmrazení platů – budou na sobě politici šetřit?

        Vláda by mohla zmrazit platy ústavních činitelů – projevila by tak solidaritu v časech vysoké inflace. Úpravu, která by zastavila růst výdělku politiků, připravilo opoziční hnutí ANO – minulý týden se však ve sněmovně nakonec neprojednala. Zástupci koalice připouští, že by chtěli předložit vlastní návrh.
        Dohodnou se politici na zmrazení vlastních platů? Na jak dlouhou dobu? A zajistí, aby pak nedošlo ke skokovému růstu platů? O tom bude dnešní 90´ČT24 – ptejte se na to, co vás k tématu zajímá!

        16. 3. 2023 na ČT24

        90’ ČT24 na sociálních sítích

        Napište nám