90’ ČT24

Budoucí ministři u prezidenta

Budoucí ministři u prezidenta

Obsah dílu

Do Lán za prezidentem Milošem Zemanem dnes míří další dva kandidáti na ministry - Jan Lipavský, který by měl za Pirátskou stranu vést ministerstvo zahraničí a kandidát na ministra zemědělství Zdeněk Nekula z KDU-ČSL. Právě o Lipavském se spekuluje, že s jeho jmenováním nebude prezident souhlasit. Designovaný premiér Petr Fiala ale nechce seznam kandidátů jakkoli měnit. Podle ústavy prezident členy vlády jmenuje na návrh premiéra, základní dokument s možností, že by mohl vetovat kandidáta do vlády, nepočítá. Cyklus Zemanových schůzek s kandidáty na ministry by měl skončit v pátek.

Části dílu
Play
53 minut
Další díl
Sníh komplikuje dopravu

Přehled dílů

Play
83 minut

Jak funguje povinné testování ve firmách

Začínají platit změny v opatřeních proti šíření koronaviru. Tou největší je povinné testování ve firmách, které se dotkne víc než čtyř milionů zaměstnanců a živnostníků. Ti musí antigenní testy podstoupit dvakrát týdně. Naopak ve školách se frekvence testů snižuje na jeden týdně. Velký rozdíl je nově také v pravidlech pro izolaci a karanténu. Do té musí po rizikovém kontaktu nastoupit všichni, a to včetně očkovaných a lidí, kteří nemoc prodělali.
Zpomalí plošné testování ve firmách šíření varianty omikron?Jaká další opatření připadají v úvahu v případě, že bude počet nakažených ohrožovat chod důležitých úřadů a služeb?Jak se vyvíjí epidemie v Česku a v Evropě?
Premiéra pondělí 17. 1. 2022 na ČT 24
Play
83 minut

90′ ČT24

Počasí — Stručný přehled témat — Změny v boji proti pandemii — Firmy se připravují na testování zaměstnanců — Ticho: píseň inspirovaná činem Jana Palacha — Eskalace napětí mezi Ruskem a Západem
Premiéra neděle 16. 1. 2022 na ČT 24
Play
83 minut

Protiepidemická opatření – testování ve firmách a povinné očkování?

Vláda dnes odpoledne bude projednávat možné změny v protiepidemických opatřeních. Jedním z témat jednání by měla být podoba možné pracovní karantény klíčových profesí. Dále by vláda měla řešit povinné testování ve firmách a ve školách. To začíná již v pondělí 17.1. V první fázi by se mělo týkat všech zaměstnanců, neočkovaných i očkovaných. Vláda počítá s tím, že testy na covid bude firmám hradit ze zdravotního pojištění.
Na odložené schůzi by mělo dojít i k projednávání povinného očkování proti covidu pro určité skupiny. To bylo schválené přechozí vládou a mělo by vstoupit v platnost v březnu.
Premiéra pátek 14. 1. 2022 na ČT 24
Play
130 minut

Hlasování o důvěře vlády den druhý

Rekordně dlouhé jednání o vyslovení důvěry vládě - desítky vystoupení, víc než dvacetihodinová debata. K samotnému hlasování se ale poslanci nedostali. Ráno schůzi přerušili a pokračovat budou v šest večer.
Petr Fiala mluvil na schůzi o prioritách nové vlády a zdůrazňoval, že nemůže hospodařit na dluh. . Po premiérovi se u řečnického pultu střídali hlavně zástupci opozičních hnutí ANO a SPD. Podle expremiéra Andreje Babiše nová vláda slibuje nesplnitelné. Včera mluvil hodinu a půl - a dnes ráno vystoupil znovu.Pro nový kabinet jde o první opravdu zatěžkávací zkoušku ve sněmovně. Pětikoalice se však opírá v dolní komoře o pohodlnou většinu 108 hlasů. Pravděpodobně tedy dnes již důvěru odhlasuje.
Premiéra čtvrtek 13. 1. 2022 na ČT 24
Play
83 minut

Vzpomínky na režiséra Dušana Kleina

Ve věku 82 let zemřel v neděli filmový režisér Dušan Klein. Režíroval například sérii filmů o „Básnících“. věnoval se ale také žánru krimi. Na jeho život a tvorbu zavzpomínáme v pondělní 90´ČT24.
Premiéra pondělí 10. 1. 2022 na ČT 24
Play
83 minut

90′ ČT24

Počasí — Stručný přehled témat — Ivan Bartoš obhájil post Pirátů — Testování v základních a středních školách — Podmínky pro zimní sporty po oblevě — Nepokoje v Kazachstánu pokračují — Zlaté glóby bez celebrit a televizního přenosu
Premiéra neděle 9. 1. 2022 na ČT 24

90’ ČT24 na sociálních sítích

Napište nám

Související pořady