113 minut

Přehled dílů

 
Stopáž83 minut

České Švýcarsko: požár uhašen

Ptejte se hostů páteční 90´ČT24 na dohašení požáru v Českém Švýcarsku. Hasiči by dnes odpoledne měli předat Správě národního parku poslední hašené úseky. Oheň, který vypukl v parku 24. července, by tak měl zdolán. Na místě zůstanou kontrolní hlídky do konce srpna.

12. 8. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

Návrh ministerstva - tepelné úspory v případě nouze

Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhlo vyhlášku, která řeší nouzové tepelné úspory. Dle vyhlášky by se v případě nedostatku paliva v teplárnách budovy vytápěly na nižší teplotu. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela uvedl, že cílem je mít připravený legislativní nástroj, který pomůže dosáhnout potřebných úspor v případě, že by Vladimir Putin dále eskaloval svou energetickou válku.
Za jakých podmínek by vyhláška začala platit? A o kolik by se díky ní mohla snížit spotřeba tepla v České republice? Ptejte se i vy – a sledujte dnešní 90´ČT24!

11. 8. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

Inflace roste – další vývoj a dopady

Zdražování v Česku pokračuje – inflace v červenci meziročně stoupla na 17,5 %. Meziměsíční růst ale zpomalil. Nejvíc za uplynulý rok rostly ceny energií a potravin - například mouka zdražila téměř o dvě třetiny a chléb o 30%.
Co nám červencové údaje naznačují o dalším vývoji inflace?
Jak zareaguje na aktuální čísla ČNB?
Jaký vliv má vysoká inflace na vyjednávání o mzdách?

10. 8. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

Daň z mimořádných zisků - možnosti a důvody

Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně si tak výrazně polepšila, a to konkrétně o 32 miliard korun. Podle odhadů ČEZu by se pak čistý zisk skupiny mohl na konci roku pohybovat mezi šedesáti a šedesáti pěti miliardami korun. Mimořádné příjmy zejména energetických společností vedou Fialovu vládu k úvahám o dani z mimořádného zisku. Její základní principy a argumenty pro a proti rozebereme v dnešní 90'

9. 8. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

Vyšetřování chování policistů na Babišových mítincích

Ministr vnitra Vít Rakušan bude dnes s policejním prezidentem Martinem Vondráškem řešit zákroky policie na mítincích expremiéra Babiše. Policisté v Borovanech klečeli na školákovi, který odnesl Babišovi reproduktor. V Českém Krumlově pak příslušníci kriminální policie násilím natlačili ženu do auta. Policejní prezident kritizoval, že nebyli viditelně označeni a jeden z nich měl během Babišovy akce na hlavě kšiltovku s heslem jeho kampaně.
Kdo by měl dohlížet na pořádek při akcích pořádaných politiky?
Jak se mají policisté chovat, pokud dohlížejí na mítinky politických stran a hnutí?

8. 8. 2022 na ČT24
Stopáž114 minut

90′ ČT24

Povodně 2002: příčiny

7. 8. 2022 na ČT24

90’ ČT24 na sociálních sítích

Napište nám