83 minut

Přehled dílů

 
Stopáž83 minut

Budoucnost šéfa civilní rozvědky Mlejnka

Šéf civilní rozvědky Petr Mlejnek jedná s vládou. Ministři po něm chtějí vysvětlit kontakty s lobbistou Redlem obviněným v kauze Dozimetr. Na základě debaty s ním by pak měl kabinet rozhodnout o dalším postupu. Ministr vnitra Vít Rakušan několikrát uvedl, že Mlejnek má jeho důvěru a pro odvolání zatím nevidí důvod. Opozice pak žádá, aby opustili své funkce oba.
Jak se situace vyvine? Bude Petr Mlejnek pokračovat ve funkci nebo bude odvolán? Rozhodne se pro rezignaci? Sledujte dnešní 90´ČT24!

17. 8. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

Zdražování pokračuje, inflaci už ale dochází dech

V červenci opět meziročně vzrostly ceny výrobců – nejvíce v zemědělství, kde stouply o 40 %. Zdražovalo se také ve stavebnictví či průmyslu. Tempo růstu ale v porovnání s červnem zpomaluje. Ceny průmyslových výrobců se meziměsíčně zvýšily celkem málo, avšak nejspíše dále porostou, protože inflaci nejvíce posilují drahé energie. A jejich rekordní cena se do spotřebitelských cen teprve promítne.
Jak je možné, že inflace zpomalila? A kdy by mohly začít spotřebitelské ceny klesat? Budeme se ptát hostů v 90´ČT24 - ptejte se i vy!

16. 8. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

Jak požádat o jednorázový příspěvek na dítě

Přehledně a jednoduše, jak zažádat o jednorázový příspěvek na dítě, večer v 90’.
Nárok na pět tisíc korun by podle Ministerstva práce a sociálních věcí mělo mít kolem 1,5 milionu dětí. Výplata peněz by proběhla na přelomu září a října. Rodiny, které pobírají přídavky na děti, dostanou příspěvek automaticky. Ostatní o něj musí požádat. A to je možné dvojím způsobem: Buď online přes portál Ministerstva práce nebo osobně na vybraných Czech Pointech (na krajských, městských a obecních úřadech, na poštách bude žádost dostupná od 1. října).

15. 8. 2022 na ČT24
Stopáž114 minut

90′ ČT24

20 let od povodní — Výstavba domů v záplavových oblastech — Povodně v roce 2002: nasazení hasičů a armády — Povodně v roce 2002: poškozené archivy — Povodně v roce 2002: co teklo ve vodě?

14. 8. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

České Švýcarsko: požár uhašen

Ptejte se hostů páteční 90´ČT24 na dohašení požáru v Českém Švýcarsku. Hasiči by dnes odpoledne měli předat Správě národního parku poslední hašené úseky. Oheň, který vypukl v parku 24. července, by tak měl zdolán. Na místě zůstanou kontrolní hlídky do konce srpna.

12. 8. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

Návrh ministerstva - tepelné úspory v případě nouze

Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhlo vyhlášku, která řeší nouzové tepelné úspory. Dle vyhlášky by se v případě nedostatku paliva v teplárnách budovy vytápěly na nižší teplotu. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela uvedl, že cílem je mít připravený legislativní nástroj, který pomůže dosáhnout potřebných úspor v případě, že by Vladimir Putin dále eskaloval svou energetickou válku.
Za jakých podmínek by vyhláška začala platit? A o kolik by se díky ní mohla snížit spotřeba tepla v České republice? Ptejte se i vy – a sledujte dnešní 90´ČT24!

11. 8. 2022 na ČT24

90’ ČT24 na sociálních sítích

Napište nám