Nahrávám video

Přehled dílů

 
Stopáž83 minut

Kdo se nakonec utká o post českého prezidenta?

Ministerstvo vnitra dnes v 15 hodin oznámí, které kandidáty na prezidenta pustí k volbám. O funkci hlavy státu se uchází 21 lidí, část z nich však nejspíš nesplní všechny podmínky. Úřad dosud nezveřejnil žádná jména uchazečů. Někteří jsou však veřejně známí - například bývalý premiér Andrej Babiš, poslanec Jaroslav Bašta, senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer, Karel Janeček, bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, generál ve výslužbě Petr Pavel či třeba šéf odborářů Josef Středula.
Kteří kandidáti se nakonec utkají v boji o post prezidenta ČR? A jak se postaví ministerstvo ke kandidátkám, které jsou pro nějaké ústavní právníky sporné? To vše rozebereme v dnešní 90´ČT24 – ptejte se na to, co vás zajímá!

25. 11. 2022 na ČT24
Stopáž53 minut

Hledání a zabavování ruského majetku

v Evropě i v ČR

24. 11. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

Připlatíme si za nadstandardní zdravotní péči?

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek chce vrátit do hry nadstandardy ve zdravotnictví. Podle něj je potřeba do zdravotnictví dostat víc peněz a udělat to pomocí připojištění by bylo lepší než zvyšováním daní. Prezident ČLK Milan Kubek ale upozorňuje, že současný standard je velmi široký, a není se tedy na co připojišťovat.
Novelu zákona, která umožnila dělit zdravotní péči na standard a nadstandard, zrušil před zhruba devíti lety Ústavní soud. Norma umožňovala rozdělení péče na „základní“ a „ekonomicky náročnější“. Pojišťovny hradily levnější variantu, rozdíl v nákladech platil pacient.

23. 11. 2022 na ČT24
Stopáž53 minut

Českou armádu čeká velké přezbrojení

Ruská agrese na Ukrajině je podle premiéra Petra Fialy lekcí v kombinaci konvenčních a hybridních útoků a je potřeba tyto zkušenosti promítnout do revize stávajících obranných plánů.
Česká armáda se musí prioritně chystat na válku velkého rozsahu - a proti vyspělému protivníkovi, upozornil náčelník generálního štábu Karel Řehka. To znamená urychlit modernizaci a řešit personální podstav. Za jeden z nejpalčivějších úkolů považuje Řehka přezbrojení těžké brigády, a to nejen odkládaný nákup bojových vozidel pěchoty. Nakoupit je potřeba i tanky a stíhací letadla.

22. 11. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

Jak řešit vysoké zálohy na energie?

Koncem roku většinu domácností čekají odečty energií a s nimi i vyúčtování a předpis nových záloh na následující rok. Některým z nich se zálohy zvedly o více než 100 % i přes zastropování cen, hledají proto další cesty kde a jak ušetřit. Ranou navíc by pak mohlo být avizované další zdražení elektřiny od přístího roku. Jak se orientovat ve fakturách? Můžu si nastavit zálohy? A co dělat, když jsou nově nastavené zálohy tak vysoké, že na ně nemám? Ptejte se i vy hostů vysílání.

21. 11. 2022 na ČT24
Stopáž30 minut

90′ ČT24

Stručný přehled témat — Ruské útoky na Ukrajinu pokračují — Mistrovství světa ve fotbale v Kataru

20. 11. 2022 na ČT24

90’ ČT24 na sociálních sítích

Napište nám