Nahrávám video

Přehled dílů

 
Stopáž53 minut

Ochrana hranic - Evropa čelí migrační vlně

Česko zavádí od čtvrtka kontroly na 27 bývalých přechodech na hranici se Slovenskem. Důvodem je nelegální migrace, hlavně Syřanů. Od začátku roku policie zajistila na našem území skoro 12 000 uprchlíků. Jde o prudký nárůst, loni to bylo jen 1 330 migrantů. Česko je pro většinu uprchlíků jen tranzitní zemí. Slovensko krok české vlády respektuje, ale chce, aby se o nelegální migraci jednalo na úrovni Evropské unie, protože rozhodnutí Prahy má vliv i na další evropské země.

27. 9. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

Noví zastupitelé jednají o vedení radnic

Naplno se rozjíždí povolební vyjednávání.
V Praze se poprvé setkají zástupci vítězného uskupení Spolu a třetích Pirátů. Oba subjekty spolupráci nevylučují. Na vedení metropole by se ještě mohli podílet Starostové a nezávislí.
V Brně vítězná ODS s TOP 09 zahájí rozhovory s hnutím ANO. Podle primátorky Markéty Vaňkové jsou všechny varianty možné. Odmítá jen spolupráci s SPD.
V některých městech už je o koalici rozhodnuto. Například v Havířově dnes podepíší dohodu. K velkým změnám nedojde - primátorem zůstane Josef Bělica z hnutí ANO. Jasno o koalici mají také v Plzni. Dohodlo se tam hnutí ANO s Piráty a Starosty, vládnout budou s pomocí uskupení PRO Plzeň.
Sledujete povolební vyjednávání u vás na radnici?

26. 9. 2022 na ČT24
Stopáž109 minut

90′ ČT24

Počasí — Komunální volby 2022 — Volby do Senátu 2022

25. 9. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

Sport pod tlakem drahých energií

Kluby překonaly zákaz činnosti během covidu, teď ale čelí další hrozbě – zdražování energií. Vytápění hal, místností i bazénů se prodraží a sportovci to pocítí na vyšších cenách členských příspěvků či vstupů. Mnohým klubům ani to ale nepomůže, a tak se potýkají s existenčními problémy, zejména dětské kluby pak hlásí pokles členů. Budoucnost nejen dětského sportu probereme s hosty páteční 90´ČT24 – ptejte se i vy.

23. 9. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

Putin mobilizuje – co čekat dál?

Rusko mobilizuje. Prezident Vladimir Putin tvrdí, že jde o krok, který má chránit suverenitu a územní celistvost Ruské federace. Současně podpořil referenda o připojení okupovaných území Ukrajiny k Rusku. Podle západních států se Rusko snaží o vyhrocení konfliktu - v pomoci Ukrajině je třeba pokračovat. Rusko povolá do armády na 300 tisíc rezervistů, prioritu budou mít ti, kteří sloužili v ozbrojených silách a mají konkrétní vojenskou specializaci a odpovídající zkušenosti.

21. 9. 2022 na ČT24
Stopáž83 minut

90′ ČT24

Počasí — Svět se rozloučil s britskou královnou Alžbětou II. — Kdy se v Česku začne topit

19. 9. 2022 na ČT24

90’ ČT24 na sociálních sítích

Napište nám