90’ ČT24

Dalajlama v Praze

Dalajlama v Praze

Obsah dílu

Host: Daniel Berounský

Části dílu
90 minut
Další díl
Volby do krajů a do Senátu

Přehled dílů

83 minut

Další vlna covidu vrcholí - vláda chystá změny opatření

Rychlé šíření varianty koronaviru omikron v Česku - přibylo téměř 40 tisíc nakažených, dosud nejvíc.
Testování zaměstnanců ve firmách zaznamenalo 1,3 % pozitivních antigenních testů, přes 13 % podniků pak muselo omezit provoz. V úterý dokonce v mezitýdenním srovnání mírně stoupl počet hospitalizovaných, který dosud klesal. V nemocnicích bylo k úterku 1781 lidí s covidem-19.Mnisterstvo připravuje změny v opatřeních. Změnit se má například systém izolací - po pozitivním PCR testu by se pak zaměstnanci nemuseli dalších 30 dnů testovat.Jak firmy testování zvládají? A co testování ve školách, jaké jsou výsledky?Ptejte se i vy na to, co Vás zajímá. Našich hostů se budeme ptát ve středeční 90´ČT24.
Premiéra středa 26. 1. 2022 na ČT 24
53 minut

Napjatá situace na Ukrajině – konflikt se prohlubuje

Konflikt na Ukrajině se prohlubuje.
Současná krize se stupňuje od jara 2021. Rusko tehdy začalo přemísťovat vojenské jednotky do blízkosti Ukrajiny a na okupovaný Krym. Následně vzneslo požadavky vůči Západu – nejdůležitější je pro Rusko závazek, že Ukrajina nevstoupí do NATO.USA varují před novou invazí Ruska na Ukrajinu a hrozí sankcemi. Série proběhlých diplomatických jednání zatím velký posun nepřinesla.Jak se bude situace vyvíjet? A jaké budou další kroky České republiky po dodání munice na Ukrajinu?O situaci na Ukrajině budeme dnes s hosty debatovat po 20 hodině v 90´ČT24. Ptejte se na to, co vás zajímá.
Premiéra úterý 25. 1. 2022 na ČT 24
83 minut

Kam a za jakých podmínek na zimní dovolenou?

Kam na zimní dovolenou? V pondělní 90´ČT24 zmapujeme podmínky pro turisty v oblíbených zimních destinacích jako je Rakousko, Itálie, Francie, ale také se podíváme do českých skiareálů. Plánujete pobyt v zahraničí nebo v tuzemsku a něco vám je nejasné? Zeptejte se našich hostů. Začínáme ve 20:10 na ČT24.
Premiéra pondělí 24. 1. 2022 na ČT 24
83 minut

90′ ČT24

Epidemie covid-19 v Česku sílí — Vývoj pandemie v Evropě — Boj proti šíření dezinformací — Rostoucí napětí na ukrajinsko-ruské hranici — Kriminalita v roce 2021 — Sněhové podmínky na horách — Příběhy slavných fotografií
Premiéra neděle 23. 1. 2022 na ČT 24
83 minut

Vesmírný dalekohled Jamese Webba

Vesmírný dalekohled Jamese Webba v pondělí dorazí do cíle – ten se nachází 1,5 milionu kilometrů od Země. Dalekohled bude následně čekat 5 měsíců testů a aktivace přístrojů. Nejlepší snímky by se mohly objevit půl roku po vypuštění do vesmíru.
Obří teleskop by měl dohlédnout do počátků existence vesmíru – tedy do doby, kdy se před 13,5 miliardami let formovaly první hvězdy a galaxie. Podle NASA by měl přímo pozorovat dosud neviděnou část prostoru a času.Tématu vesmírného dalekohledu Jamese Webba se budeme věnovat v pátečním Speciálu 90´ČT24.
Premiéra pátek 21. 1. 2022 na ČT 24
53 minut

Hromadná nehoda na D5

Měníme téma čtvrteční 90'ČT24!
Věnovat se budeme hromadné nehodě na D5, jízdám v zimním počasí, práci záchranářů.Silné sněžení zasáhlo vekou část Česka, meteorologové zároveň varují před náledím. Výstraha před sněžením platí do zítřejšího pozdního odpoledne, před námrazou do zítřejšího rána.A právě zřejmě počasí má na svědomí dnešní hromadnou nehodu u Žebráku na D5. Ve sněhové bouři se na 33 kilometru srazily čtyři desítky aut. Zranění utrpělo šest lidí.
Premiéra čtvrtek 20. 1. 2022 na ČT 24

90’ ČT24 na sociálních sítích

Napište nám

Související pořady