90’ ČT24

Miloš Zeman: tři roky na Hradě

Miloš Zeman: tři roky na Hradě

Obsah dílu

Host: Jaroslav Foldyna

Části dílu
Play
90 minut
Další díl
Evropa a migrace

Přehled dílů

Play
83 minut

Protiepidemická opatření – testování ve firmách a povinné očkování?

Vláda dnes odpoledne bude projednávat možné změny v protiepidemických opatřeních. Jedním z témat jednání by měla být podoba možné pracovní karantény klíčových profesí. Dále by vláda měla řešit povinné testování ve firmách a ve školách. To začíná již v pondělí 17.1. V první fázi by se mělo týkat všech zaměstnanců, neočkovaných i očkovaných. Vláda počítá s tím, že testy na covid bude firmám hradit ze zdravotního pojištění.
Na odložené schůzi by mělo dojít i k projednávání povinného očkování proti covidu pro určité skupiny. To bylo schválené přechozí vládou a mělo by vstoupit v platnost v březnu.
Premiéra pátek 14. 1. 2022 na ČT 24
Play
130 minut

Hlasování o důvěře vlády den druhý

Rekordně dlouhé jednání o vyslovení důvěry vládě - desítky vystoupení, víc než dvacetihodinová debata. K samotnému hlasování se ale poslanci nedostali. Ráno schůzi přerušili a pokračovat budou v šest večer.
Petr Fiala mluvil na schůzi o prioritách nové vlády a zdůrazňoval, že nemůže hospodařit na dluh. . Po premiérovi se u řečnického pultu střídali hlavně zástupci opozičních hnutí ANO a SPD. Podle expremiéra Andreje Babiše nová vláda slibuje nesplnitelné. Včera mluvil hodinu a půl - a dnes ráno vystoupil znovu.Pro nový kabinet jde o první opravdu zatěžkávací zkoušku ve sněmovně. Pětikoalice se však opírá v dolní komoře o pohodlnou většinu 108 hlasů. Pravděpodobně tedy dnes již důvěru odhlasuje.
Premiéra čtvrtek 13. 1. 2022 na ČT 24
Play
83 minut

Vzpomínky na režiséra Dušana Kleina

Ve věku 82 let zemřel v neděli filmový režisér Dušan Klein. Režíroval například sérii filmů o „Básnících“. věnoval se ale také žánru krimi. Na jeho život a tvorbu zavzpomínáme v pondělní 90´ČT24.
Premiéra pondělí 10. 1. 2022 na ČT 24
Play
83 minut

90′ ČT24

Počasí — Stručný přehled témat — Ivan Bartoš obhájil post Pirátů — Testování v základních a středních školách — Podmínky pro zimní sporty po oblevě — Nepokoje v Kazachstánu pokračují — Zlaté glóby bez celebrit a televizního přenosu
Premiéra neděle 9. 1. 2022 na ČT 24
Play
83 minut

Rok 2021 na českých silnicích

Loni na silnicích v Česku zemřelo 470 lidí. Jde o druhé nejnižší číslo od roku 1961, kdy se statistiky začaly evidovat. Nehod se stalo přes 99 tisíc, což je oproti roku 2020 nárůst asi o čtyři a půl tisíce. Policisté upozorňují, že nehodovost v roce 2021 stejně jako v tom předešlém silně ovlivnila pandemie koronaviru a absolutní čísla se tak nedají srovnávat s běžným provozem.
Jak to loni vypadalo na silnicích v Česku a jaké novinky máme od ledna 2022, se podíváme večer v 90‘ s ředitelem dopravní policie plk. Jiřím Zlým.
Premiéra pátek 7. 1. 2022 na ČT 24
Play
53 minut

Jak stabilizovat veřejné finance?

Státní rozpočet za rok 2021 skončil ve schodku 419,7 miliardy Kč. Dluh státu tak stoupl na 2,5 bilionu Kč. Na každého Čecha tak hypoteticky připadl dluh zhruba 234 038 Kč. Přesné výsledky hospodaření státu za minulý rok i další strategii dnes představil ministr financí Zbyněk Stanjura. Kde ušetřit? Vláda do svého programového prohlášení přidala mimojiné revizi slev na jízdné a daňový paušál do dvou milionů. Národní rozpočtová rada míní, že ke konsolidaci veřejných financí bude nutné zvýšit daně. To nový kabinet odmítá. Jak stabilizovat veřejné finance? Ptejte se i vy hostů čtvrteční 90´ČT24.
Premiéra čtvrtek 6. 1. 2022 na ČT 24

90’ ČT24 na sociálních sítích

Napište nám

Související pořady