Rodokmen

Klikněte pro větší obrázek

Hlavní role

Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek

Jaroslav Valenta

Osud Jaroslava poznamená osmiletý pobyt ve vězení, kde si odpyká trest za podíl na vraždě manželů Léblových. Teď, když se vrací domů, je odhodlaný dostat se zpátky na vrchol. Chce získat postavení ve firmě, uznání společnosti, přijetí v rodině. Jenže netrvá to dlouho a je znovu nucen pohybovat se na hraně zákona. Aby dosáhl svého, musí se o pomoc obrátit na lidi, které poznal v kriminále. Rozehrává hru, která ohrozí nejen Jaroslava, ale i jeho nejbližší.

» rozhovor


Ján Koleník
Ján Koleník

Vladimír Valenta

Poté, co je Jaroslav odsouzený a zavřený, zůstává tíha starosti o rodinu na Vladimírovi. Vladimír udělá cokoliv, aby uspěl. Aby po událostech kolem vraždy Klářiných rodičů byla rodina už napořád v bezpečí. Když ale do Prahy pozve kamaráda z války, netuší, jak moc temná tajemství se dostanou na povrch. Tajemství, která ohrozí i jeho milovanou Kláru.

» rozhovor


Anna Fialová
Anna Fialová

Irena Valentová

Mladá dáma, která vzdoruje všem okolo sebe. Kláře, Vladimírovi, celé společnosti. Nejenže si prosadí závodění v autech, což v té době byla téměř výhradně mužská záležitost, navíc se sbližuje s mužem, o kterém nemá ani tušení, jak moc může být nebezpečný. Když se pak ocitá tváří v tvář smrti, zdá se, že na záchranu je již pozdě.

» rozhovor


Veronika Arichteva
Veronika Arichteva

Magdaléna Škvorová

Magdaléna se nevdala, nenašla si ani žádného přítele. Po rozvodu s Vladimírem zůstala sama. Dál žije u rodičů a vede rodinný podnik. Je šťastná, že syn Henry zůstal u ní, to bylo od Vladimíra velké gesto, protože v té době dítě v případě rozvodu téměř výhradně zůstávalo s otcem. Magda vidí, jak šťastný a spokojený život Vladimír žije. Nezávidí. Naopak, je připravená kdykoliv Vladimírovi pomoct. Netuší, jak moc velkou oporu bude Vladimír už brzy potřebovat.

» rozhovor


Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová

Eliška Toufarová

Eliška studuje medicínu, vdala se za lásku z dětství Vojtu Toufara, který se stal policistou. Stejně jako pro Irenu ani pro Elišku není snadné uspět v oboru, kde jsou výhradně muži. Navíc Elišku stále pronásleduje její „prokletí“ z dětství. Už sice nevidí duchy, se kterými by mohla mluvit, občas ale ví víc, než ostatní. Hlavně o tom, co se teprve stane. Když se její vize týkají nejbližších, je pro Elišku zásadní, aby je dokázala ochránit. Nejděsivější vize je ta, ve které po výstřelu vidí zakrváceného Vladimíra.

» rozhovor


Kristýna Boková
Kristýna Boková

Marie Průchová

Guvernantka, která se stará o malého Jakuba Valentu a učí hrát na klavír Irenu. První člověk, který je na Jaroslava po jeho návratu milý. První žena, která se na něho po osmi letech ve vězení usměje. A i když tomu společenská pravidla brání, Marie Jaroslavovu lásku opětuje. Na okamžik se zdá, že ti dva mají šanci na šťastný život. Jenže pak se znovu ozve minulost, která nutí Jaroslava jednat za hranou zákona.

» rozhovor


Vladimír Polívka
Vladimír Polívka

Jan Andrle

Mladý poručík, vojenský kartograf hrdý na vojenskou minulost své rodiny. Idealista, který zjišťuje, že pravda o jeho otci může být krutější, než si kdy dokázal představit. Poručík Andrle by byl raději, kdyby Vladimír o svých zážitcích z války už nikdy nepromluvil. Jenže teď, když už ví, co se tenkrát stalo, se musí rozhodnout. Umlčí Vladimíra, aby chránil čest svého otce, nebo dovolí, aby bylo jméno Andrle vláčeno blátem? Všechno se navíc komplikuje Andrleho láskou k mladé a divoké Ireně.

» rozhovor


Stanislav Majer
Stanislav Majer

Hans von Lippi

Tvrdý obchodník, nejmladší syn z bohaté a významné německé rodiny, který si do Čech přijel pro ostruhy. Podniká v dopravě, takže se jeho zájmy brzy střetnou se zájmy rodiny Valentů. Vladimír by se s ním možná i dohodl, Jaroslav ale kompromisy odmítá. Raději přijme válku, kde vyhrát může jenom jeden.

» rozhovor


Bořek Joura
Bořek Joura

Vojta Toufar

Mladý ambiciózní muž, který neposlechl rodiče, nezůstal na statku, ale odešel do Prahy, aby udělal kariéru u policie. Kdyby věděl, že se jeho první velký případ bude týkat rodiny jeho Elišky, možná by v Břežanech zůstal. Již brzy bude muset vyřešit dilema, zda zatýkat v rodině Valentů, nebo uvěřit, že přes veškeré důkazy, které ukazují na Valentovy, je vrahem někdo jiný.


Dále hrají