Přímý přenos ze slavnostního vyhlášení cen za mimořádné jevištní výkony loňského roku. Večerem provází J. Fišar. Režie J. Adamec

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

27. března, tedy na Mezinárodní den divadla, budou v pražském Národním divadle uděleny už po jedenácté ceny Herecké asociace za mimořádné jevištní výkony uplynulého roku.

V kategorii činohra jsou nominováni: Bára Hrzánová za roli Helenky v inscenaci Hrdý Budžes, kterou měli díky ČT možnost vidět i televizní diváci, Andrea Elsnerová za roli Sety ve vinohradského inscenaci hry R. Kalinoskeho Měsíční běs a Marie Málková za postavu paní Zittelové z Bernhardovy hry Náměstí hrdinů, kterou v Divadle Na zábradlí nastudoval Juraj Nvota. Z pánů pak Petr Kostka, Jiří Langmajer za postavu Shakespearova Hamleta a Michal Slaný za roli Raye ve hře současného britského dramatika Joe Penhalla Slyšet hlasy, které v rámci cyklu Podoby současného dramatu nastudoval na studiové scéně Národního divadla britský režisér David Farr.

V kategorii opereta, muzikál jsou nominováni Stanislava Topinková-Fořtová a Iveta Dufková z Divadla J. K. Tyla v Plzni, Jiří Korn za roli hospodského v muzikálu Bídníci a Václav Morys z Národního divadla moravskoslezského v Ostravě.

Za baletní výkony byli na Cenu Thálie nominováni Tereza Podařilová, Alexandr Katsapov a Filip Veverka za role Kateřiny a Petruchia v inscenaci Národního divadla Zkrocení zlé ženy, Zuzana Pokorná, taktéž za výkon v inscenaci Národního divadla – Lucrezia Borgia – a Jana Přibylová a Michal Štípa za role Nikie a Solora v inscenaci Bajadéra Národního divadla v Brně.

V kategorii opera byli nominováni Denisa Hamarová a Richard Haan za výkony v inscenacích Státní opery Praha (Bohéma – Musetta, Nížina – Sebastiano), Yvonna Škvárová za roli Marilyn Klinghoffer v inscenaci Národního divadla Smrt Klinghoffera a Jan Vacík za titulní postavu v Janáčkově zpěvohře Výlety páně Broučkovy opět v nastudování Národního divadla.

Uděleny budou rovněž tradiční Ceny za celoživotní mistrovství, Cena pro mladého umělce do 33 let a Cena kolegia.

Ceny Thálie předají loňští nositelé – Taťjana Medvecká, Martin Stropnický, Regina Renzer, Pavel Kamas, Hana Litterová, Daniela Šinkorová, Jiří Horký a Ondřej Sokol.

Stopáž82 minut
Rok výroby 2004
 L
ŽánrZábava