Potápěč a duší Balkánec Láďa Kreiner a jazzová legenda Lee Andrew Davison v dokumentárním cyklu s podtitulem Kde žiju a proč. Připravili: M. Růžičková, J. Kubík a M. Rek

Obsah dílu

Přehrát vše

Přestože se Ladislav Kreiner narodil na vesnici na severu Čech, ti kteří ho znají více, o něm říkají, že je zakuklený Balkánec. Není divu. Zakotvil ve Svetim Jakovu na ostrově Lošin v Chorvatsku. Především díky jeho lásce k potápění, ale také díky životní filozofii, která je mu vlastní.

Do nedávna v tomto ráji na zemi, jak sám o tomto kousku země hovoří, vychovával i svoje syny. Ale když přišla na řadu volba, kde budou chodit do školy, podvolil se rozhodnutí jejich matky – své manželky, že budou navštěvovat školy české. A tak se jeho rodina stala tak trochu netradiční v tom, že část roku jeho manželka a synové žijí v Čechách a jen po dobu prázdnin se stěhují k tátovi na Lošin.

Fenomenální zpěvák s hlasem jemným i hrubým, nepřekonatelným v jazzu, soulu a gospelu. Lee Andrew Davison pochází z americké Oklahomy a ještě ve státech založil gospelový sbor Harvardské univerzity. Pak se ale přestěhoval do Prahy, oblíbil si ovocné knedlíky a frgál, oženil se… a zpátky do Ameriky se už nechystá.

Stopáž27 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD
ŽánrDokument