15 minut

9. září 2017
Část: Cristina Roa Vítová
Obsah dílu
Cristina Roa Vítová — Kyle Bairnsfather
- Dokument
- Společenský dokument
- Etnografický dokument
- Společnost
- Menšiny
- Společnost - životní styl
- Česká společnost
- Společnost - svět
Části dílu
00:08
Cristina Roa Vítová
Kolumbijka Cristina Roa Vítová se k nám přistěhovala se svým mužem - kytaristou Petrem Vítem - před deseti lety. Oba jsou milovníci španělské kultury i flamenca a obě tyto vášně se snaží u nás více zpopularizovat. „Když nemůžeme v této kultuře žít, snažíme se jí alespoň obklopit,“ říká Cristina, která se za deset let života v Česku naučila výborně česky, přestože nikdy v Česku žít nechtěla. Když díky životním podmínkám nechtěla žít v Kolumbii, zvolili s manželem nejprve kompromis a usadili se ve Španělsku. Až pak přišla na řadu rodná země Petra, ve které se jim narodili i obě děti. Aby se tu cítili ještě lépe, pořádají festivaly iberoamerické kultury a flamenca s názvem Ibérica.
14:10
Kyle Bairnsfather
Kyle Bairnsfather narozený v Bostonu k nám přišel už v roce 1993. A začal v Ostravě. Ale povodně v roce 1997 ho, jako dobrovolníka, přivedly na Jesenicko a už v tomto kraji zůstal. Podařilo se mu vybudovat prosperující likérku. Kylův bussines plán, podepřený téměř uměleckou kreativitou, přinesl úspěchy. Mezi jeho pravidelné zákazníky patří nejslavnější osoby této planety.
Stopáž27 minut
16. září 2017
Přehled dílů
601 přehratelných
Stopáž26 minut
Monika Ben Thabetová
Portrét Moniky Ben Thabetové
Poslední vysílání 28. 6. 2025 na ČT2
Stopáž26 minut
21. června
Klavíristka Ourania Menelaou
Poslední vysílání 21. 6. 2025 na ČT2
Stopáž26 minut
14. června
Eugenie Číhalová a Van Anh Tranová
Poslední vysílání 14. 6. 2025 na ČT2
Stopáž26 minut
Miloš Vacík
Bubeník, skladatel, textař a výtvarník
Poslední vysílání 13. 6. 2025 na ČT2
Stopáž27 minut
31. května
Jana Ańes a Thomas Vasiliu, dva dokumentární portréty o Češích
Poslední vysílání 6. 6. 2025 na ČT2
Stopáž27 minut
24. května
Portrét srbsko-českého novináře Teodora Marjanoviče a fotografky Zuzany Mináčové
Poslední vysílání 30. 5. 2025 na ČT2
Stopáž27 minut
10. května
Lesya Kopchuk, které válka na Ukrajině zcela změnila dosavadní život, a také japonská loutkařka Kanako Nishioka-Koukalová.
Poslední vysílání 16. 5. 2025 na ČT2
Stopáž26 minut
Jiří Turek
fotograf
Poslední vysílání 9. 5. 2025 na ČT2
Stopáž26 minut
Stanislav Czudek
portrét Stanislava Czudka, lékaře s kořeny ve Slezských Beskydech
Poslední vysílání 2. 5. 2025 na ČT2
Stopáž28 minut
19. dubna
Manuální terapeutka koní Ivana Ovesná
Poslední vysílání 25. 4. 2025 na ČT2