Byl teeneger, blonďák s modrýma očima. Přesto se stal před dvaceti lety obětí neonacismu a rasové nesnášenlivosti ve Švédsku. Cyklus osudů těch, kteří nosí nálepku cizinec

Obsah dílu

Přehrát vše

Tábor na Svojanově

Dnešní pořad je věnován vzpomínkám na příběhy, které jste před léty mohli vidět v našem pořadu. A protože nezestárly a opakování je prý matka moudrosti, připomeneme si nejprve atmosféru a tvůrčí duch unikátního tábora na Svojanově. Ten pro děti s talentem připravili nadšenci kolem Idy Kelarové a Petra Serge Budka. Vytvořili tak nejen tvůrčí prostředí, ale především možnost prožít prázdninovou atmosféru v romantickém prostředí středověkého hradu. Navíc pro mnohé z nich byl tábor a osobnosti s ním spojené, nezapomenutelným okamžikem v jejich umělecké realizaci.

Syn rodáka z Brna

Druhý dokument je také o dětství. Bohužel o tom, které nikdy nepřejde do dospělosti. Víc jak dvacet let uplynulo od tragédie, která upozornila na to, že neonacismus a rasová nesnášenlivost má své oběti i ve Švédsku. Neunikl mu ani syn rodáka z Brna Tonyho Horna. Přestože byl blonďák s modrýma očima a sněhově bílou pletí, neunikl vražednému útoku neonacistů.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD
ŽánrDokument