Kde žiju a proč? Jedinečná dokumentární řada osudů těch, kteří nosí nálepku cizinec

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes budeme sledovat osud dvou žen patřících ke generaci, která už hranice nevnímá jako bránu bez možnosti návratu. Obě se zamilovaly do cizinců.

Barbora Rhenter

Barbora Rhenter se narodila v Ostravě. V r. 1991 s rodiči poprvé, jako šestiletá, navštívila Francii. Zamilovala si melodický jazyk a už tehdy se rozhodla, že se jej naučí a do Francie se třeba někdy vrátí. Za čas rodina navštívila Korsiku – to už Barbora francouzštinu docela obstojně ovládala po několikaleté výuce. Její dětské přesvědčení, že by tady chtěla jednou žít, začalo nabývat konkrétnější rozměry. Po maturitě sice byla přijata na FF Ostravské univerzity, ale současně si podala přihlášku ke studiu na univerzitě v Montpelier. Vzhledem, k tomu, že byla přijata na českou univerzitu, nebyl tak vlastně žádný problém začít studovat – dle mezinárodních dohod EU – právě ve Francii. Po třech letech ukončila studia bakalářským diplomem a přihlásila se na magisterské studium –obor audiovize na Universitě Lumiére v Lyonu.

Režie: Jaroslav Večeřa, kamera: David Karas

Vladimíra Kaya

Vladimíra Kaya si naopak svého tureckého manžela připoutala k rodné Plzni. Přes odlišnost kultur a jazyků spolu hledají společné průsečíky a na nich staví svůj život.

Režie: Miroslav Čapek, kamera: Jiří Dvorský

Stopáž27 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD
ŽánrDokument