Nahrávám video

19. srpen 2011

Obsah dílu

Vietnamské nudle s českou písničkou — Perly života — Český západ

Části dílu

00:28
Vietnamské nudle s českou písničkou
  Jako většina jeho krajanů přijel Vietnamec Le Quang Dao ještě před revolucí do tehdejšího Československa kvůli práci. A stejně jako mnoho krajanů tady „zakotvil“, když se oženil s Češkou a přišly na svět děti. Teď je mu přes 40, žije v Milevsku, kde provozuje stánek nejen s typickým vietnamským občerstvením. Před pár lety však do jeho života nečekaně zasáhla náhoda; na jednom z koncertů, kterého se účastnil jako divák, ho zpěvák Xavier Baumaxa „vyprovokoval“ k tomu, aby vyšel na jeviště a zazpíval. Pro všechny to bylo překvapení – ukázalo se, že Le Quang Dao nejen dobře zpívá (vesměs česky, typické české hity, jako třeba Holubí dům, Severní vítr apod.), ale také hraje na kytaru a je celkem showman.
  08:56
  Perly života
   Kristina Kocnerová našla svůj ráj na zemi na Jávě, ve druhém největším městě tohoto ostrova Yogyakartě. Po různých peripetiích svého života si našla zálíbení ve výrobě perlových setů a šperků.
   14:05
   Český západ
    Jedním z oceněných cenou Gypsy Spirit je i občanské sdružení Český západ. Jeho posláním je budovat na území Toužimska občanskou společnost, ve které zejména nedochází k sociálnímu vyloučení, projevům xenofobie a rasové nesnášenlivosti, a kterou charakterizuje zájem občanů na řešení věcí veřejných. Český západ chce vytvářet podmínky pro všestranný rozvoj obyvatel Dobré Vody a okolních lokalit na Toužimsku a Tepelsku.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    26. srpen 2011

    Napište nám