Řecko-česká společnost v Aténách v magazínu o životě národnostních menšin a cizinců u nás i Čechů v zahraničí (2011)

Obsah dílu

Přehrát vše

Řecko-česká společnost

Vzpomínat vzniku, ale zejména důvodu vzniku této výjimečné společnosti se sídlem v Aténách bude její předseda Anastasios Bobotsis a jeho kolegové: Dimitri Troianos, Jannis Partsalidis, Panajotis Papalgontis

Dirigentka

Valentina Shuklina pochází z ukrajinského města Nikolajev, kde také na konzervatoři získala své první hudební vzdělání na Vyšší statni hudební učiliště z oboru klavír a dirigování. Od roku 2001 působí v České republice. Absolvovala zde Pražskou konzervatoř (obory dirigování a skladba). V ČR je uznávanou dirigentkou, v posledních letech se věnuje také umělecké práci s pražskými pěveckými sbory (mj. je sbormistryní spojených Pražských mužských sborů, Foerstrova komorního pěveckého sdružení a sboru pravoslavného kostela sv. Cyrila a Metoděje v Praze.

Působí jako pedagog klavíru a hudební teorie na ISMFA (International Music School) v Praze, spolupracuje s divadly jako hudební poradce a korepetitor. Založila také vlastní „Nezávisle operní studio“ a kromě tzv. vážné hudby se věnuje také „lehčím“ žánrům, mj. kompozici a zpívání šansonů. Je lektorkou pražské Dětské hudební akademie.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 ST
ŽánrMagazín