Zakončení prestižního mezinárodního televizního festivalu v přímém přenosu z Nové scény Národního divadla.

Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha v loňském roce vstoupil již do druhého půlstoletí své existence. Za tu dobu se stal prestižní akcí mezinárodního významu. Odborné i laické veřejnosti každoročně nabízí výběr toho nejlepšího, co vzniklo v žánru hudební a taneční televizní tvorby, je příležitostí pro setkávání tvůrců a odborníků z celého světa a vždy přináší také bohatý doprovodný program.

Třetího října 2015 se v prostorách Nové scény Národního divadla uskuteční slavnostní zakončení festivalu, které nabídne nejen předávání nejvyšších cen, ale i program složený z toho nejlepšího, co nabízí současná česká taneční a hudební scéna.

V programu slavnostního večera se představí sólisté baletu Národního divadla i špičkoví představitelé nezávislé taneční scény – například projekt Wings Pavla Strouhala, nebo tanečník Šimon Kubáň. Zatančí i nejlepší současná mladá evropská tanečnice, Polka Viktoria Nowak, která zvítězila v prestižní Eurovizní soutěži mladých tanečníků 2015. Své sólové vystoupení přednese také klavírní virtuóz Martin Kasík.

Uděleno bude také Ocenění Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a speciální Cena za celoživotní dílo, kterou letos převezme pěvkyně Soňa Červená.

Napište nám