Vládce království potoků si vybírá manželku. Netuší ale, jak jeho rozhodnutí ovlivní osud jeho syna i celého království.
Režie: Pavel Jandourek. Scénář: Roman Ludva. Hrají: Vladimír Javorský, Ota Jirák, Jakub Prachař, Kristýna Janáčková a další.
Království potoků

Vládce Království potoků (O. Pavelka) se ve zralém věku hodlá oženit. Rozhoduje se mezi dvěma panovnicemi sousedních království, a jak to bývá, netuší v tu chvíli, že jeho volba nadlouho předznamená jeho budoucnost. Narodí se mu syn (J. Prachař), který se později, už jako mladý muž, vydá na cestu za láskou. Nebyla by to ovšem pohádka, kdyby se o vše nemusel zasloužit a kdyby v tom všem, co prožije, nebylo nějaké osudové předurčení. Do děje podstatně zasahují patroni království Potok (O. Jirák) a Potůček (V. Javorský), kteří doprovázejí prince, radí mu a pomáhají. Někdy ale také věci spíš komplikují. Krásná a osudová je královna (J. Krausová), půvabná a v žádném případě ne hloupá je princezna Anna (K. Janáčková). A vtipným glosátorem a královým společníkem je šašek Rolnička (R. Holub).

Pohádka České televize byla oceněna na 37. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana.

Napište nám