Toulavá kamera

22. září 2013

30 minut

22. září 2013

Obsah dílu

Úštěk — Na koloběžce po Maloskalsku — Fenomén Ještěd — Muzeum socialistických vozů — Moravské Křižánky — Karel May v Náprstkově muzeu

Části dílu

01:20
Úštěk
  Úštěk ležící na cestě mezi Litoměřicemi a Českou Lípou hodně proslavili filmaři. Možná se vám při procházce městem vybaví scény z Kolji nebo třeba ze Zdivočelé země.
  05:27
  Maloskalsko
   Maloskalsko láká turisty v každém ročním období, my si náš výlet trochu zrychlíme, abychom toho stihli vidět co nejvíc. Vyrazíme na koloběžce.
   09:45
   Ještěd
    V duchu dvou velkých jubileí se nese letošní rok na severočeské legendě – Ještědu. Už osmdesát let na jeho vrchol z liberecké části Horní Hanychov vozí zájemce o krásný výhled do kraje lanovka.
    14:04
    Muzeum socialistických vozů
     Staré Škodovky, žigulíky, moskviče, ale také pár vozů západní výroby. To všechno nás čeká v expozici automobilů v Kozovazech, která připomíná socialistickou éru. Ano, tyhle modely tehdy jezdily po našich silnicích.
     18:19
     Křižánky
      Křižánky, vesnice na řece Svratce ve Žďárských vrších, bývaly obcí pilníkářskou. Od poloviny 19. století až do poloviny toho minulého tu snad v každé chaloupce bývala dílna, kde pilníky vyráběli.
      22:31
      Karel May
       Do světa z příběhů slavného spisovatele Karla Maye se přeneseme v pražském Náprstkově muzeu. Výstavou si tam připomínají hned několik jubileí – před 170 lety se autor Vinnetoua narodil.
       26:57
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž31 minut
        Další díl
        29. září 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám