Toulavá kamera

8. leden 2012

26 minut

8. leden 2012

Obsah dílu

Psací brka — Rychnov — Martin Damian a ikony — Papírové vystřihovánky — Slezsko bez hranic — Výroba luků

Části dílu

01:26
Výstava plnících per
  Dávno pryč jsou časy, kdy se důležité dokumenty podepisovaly v inkoustu namočeným brkem. Už dlouho se dějiny píší pery. Řadu vzácných exemplářů si prohlédneme na výstavě v pražském Národním technickém muzeu.
  05:20
  Rychnovský vrch
   Putování krásnou přírodou a také celá řada tajemství nás čeká na vrchu Rychnov uprostřed Moravskotřebovské kotliny. Zajímavé zastavení si dopřejeme hned na úpatí u kapličky z roku 1931.
   09:04
   Ikony
    Martina Damiana okouzlily ikony a věnuje se jejich tvorbě. Prozradí nám, jak díla, kterým se říká obrazy do jiného světa, vznikají a jaká pravidla musí jejich autoři dodržovat. Přidáme i několik zajímavostí z historie ikonografie.
    12:47
    Výstava vystřihovánek
     Papírové vystřihovánky patří díky časopisu ABC k oblíbeným zábavám dětí i dospělých už půl století. Celou tou dobou nás provede výstava na Chvalském zámku v pražských Horních Počernicích.
     16:28
     Slezsko bez hranic
      Slezsko bez hranic je název projektu, jehož hlavním cílem je proměnit trochu zapomenutý kraj na obou stranách hranic ve vyhledávanou turistickou oblast. Vydat se můžeme po mezinárodní naučné stezce, která má celkem dvanáct zastavení.
      20:17
      Výrobce luků a šípů
       Luky a šípy provázejí člověka už hodně dlouho, možná už od starší doby kamenné. Kdysi dávno měly samozřejmě jinou podobu a jiný byl i materiál používaný na výrobu. Dnes je zhotovení dobrého luku otázkou dlouhých hodin práce a dalo by se říct, že tak trochu i vědou.
       24:03
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        15. leden 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám