Mozaika z regionů

Obsah dílu

Přehrát vše

Hrad Švihov

Hrad Švihov První minuty strávíme na vodním hradě Švihov v malebném koutu Pošumaví nedaleko Klatov. Asi nejvíc jej v minulosti proslavil Půta Švihovský, svého času nejvyšší sudí Království českého. Ovšem významnou událostí bylo i to, že na Švihově přenocoval císař Rudolf II. Velkou slávu Švihovu jistě přinesla i Libuše Šafránková a její Popelka, která se tu natáčela.

MapaHrad Švihov
videoHrad Švihov
...
video video

Hrad Švihov

Úzkokolejka

Úzkokolejka Ted vás zveme k opravdu romantické projížďce vláčkem. Nikomu nevadí, že jezdí pomalu a že je v něm všechno menší. To proto, že jde o slavnou jindřichohradeckou úzkokolejku, která jezdí na pomezí jižních Čech a Českomoravské vysočiny, v úchvatném kraji známém jako Česká Kanada.

MapaÚzkokolejka
videoÚzkokolejka
...
video video

Úzkokolejka

Propast Hranice

Propast Hranice Víte, kde byste u nás našli nejhlubší propast a jak je vlastně hluboká? Na první otázku vám snadno odpovíme následující reportáží. Odpověď na druhou ale, zatím, nezná nikdo. Propast nedaleko moravského města Hranice vždy byla a zůstává obestřena tajemstvím. Ve středověku ji považovali za díru do pekla. Podle legendy se tam propadla zem pod kočárem, který jel na křtiny. A kmotrem prý nebyl nikdo jiný než samotný rohatý.

MapaPropast Hranice
videoPropast Hranice
...
video video

Propast Hranice

Mutěnice

Mutěnice Navštívit Moravské Slovácko a nezastavit se v Mutěnicích by bylo určitě škoda. Nenápadná obec 8 kilometrů od Hodonína totiž návštěvníkům nabízí spoustu zajímavostí, poučení a v neposlední řadě i chuťových požitků. Vždyť je to vesnice zaslíbená vínu a pálence.

MapaMutěnice
videoMutěnice
...
video video

Mutěnice

Lázně Kynžvart

Lázně Kynžvart Na nejzápadnější výspě republiky se vypravíme do Lázní Kynžvart. K německým sousedům je to z malého městečka co by kamenem dohodil. Kdysi tu stával hrad vybudovaný Přemyslem Otakarem II. Zbyla z něj zřícenina nad městem. Během mnoha století tu vyrostl překrásný zámek. Poslední stylovou přestavbou ve stylu vídeňského klasicismu prošel v první polovině minulého století. Tak se tam pojďme podívat.

MapaLázně Kynžvart
videoLázně Kynžvart
...
video video

Lázně Kynžvart

Stopáž25 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3