Mozaika z regionů

Obsah dílu

Přehrát vše

Gotika Plzeň

Gotika PlzeňMeč je odpradávna symbolem moci, síly, ale také víry. Historie byla do značné míry psána právě mečem. A meč byl, vlastně někde ještě je, vykonavatelem práva a spravedlnosti. Umění ovládat chladné zbraně dnes na hradech, zámcích či jarmarcích předvádí řada skupin. Jednou z nich je Gotika Plzeň, v jejímž repertoáru jsou sváry nejen v době gotiky, ale třeba i starého Říma či renesance.

videoGotika Plzeň
...
video video

Gotika Plzeň

Sklípkani

SklípkaniChcete se vypravit do tepla, do tropického pralesa a pozorovat jeho obyvatele, aniž byste museli opustit město? To platí pro Plzeňáky, ti ostatní, pokud budou chtít, musejí do Plzně. V centru města před časem vznikla expozice plzeňské zoo, nazvaná Aqua-tera. A tam se můžete potkat s mnoha exotickými živočichy. A letos i s unikátní expozicí sklípkanů, krásných a zajímavých zvířat.

MapaSklípkani
videoSklípkani
...
video video

Sklípkani

Cisterciácký klášter

Cisterciácký klášterNaše dnešní putování zakončíme v Plasech v tamním cisterciáckém klášteře. Je přirovnáván k Benátkám. Vyrostl totiž v bažinatém terénu. Je podpírán dřevěnou konstrukcí, která musí zůstat stále pod vodou. Kdyby voda klesla, pak by systém zkolaboval.

MapaCisterciácký klášter
videoCisterciácký klášter
...
video video

Cisterciácký klášter

Zámek Sychrov

Zámek SychrovSezóna hradů a zámků končí na podzim a my musíme čekat na jaro, kdy se jejich brány znovu otevřou. Ale výjimky potvrzují pravidlo. Zdaleka ne všude se ukládají k zimnímu spánku. Přesvědčíme se o tom na zámku Sychrov. Podíváme se do jeho restaurátorských a konzervátorských dílen. A přesvědčíme se o tom, že i přes zimu se tam dějou věci...

MapaZámek Sychrov
videoZámek Sychrov
...
video video

Zámek Sychrov

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyněKdyž řekneme Punkevní jeskyně, pak si určitě většina z nás vybaví propast Macocha, plavbu lodičkami chladnou vodou a pochopitelně i krásnou krápníkovou výzdobu. Vloni sem přijelo asi 200 tisíc návštěvníků, třetinu z nich tvořili cizinci. Punkevní jeskyně navazuje na téměř dvacetikilometrový jeskynní komplex, náš nejdelší známý. Veřejnosti přístupný není, a tak se podíváme aspoň tam, kam nás speleologové pustí.

MapaPunkevní jeskyně
videoPunkevní jeskyně
...
video video

Punkevní jeskyně

Stopáž25 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3