Galavečer k 70. narozeninám taneční legendy Vlastimila Harapese ze Státní opery Praha. Gratulovat přišli: H. Zagorová, J. Suchý, J. Molavcová, V. Kopta, L. Brabec, D. Pecková a další kolegové herci, zpěváci a tanečníci. Režie P. Soukup

Vlastimil Harapes (*24. 7. 1946), jehož 75. narozeniny si dnes připomínáme, je český herec, tanečník, režisér, choreograf, taneční pedagog, dlouholetý člen a sólista baletu Národního divadla v Praze. Po absolutoriu pražské Taneční konzervatoře v roce 1965 získal angažmá v baletním souboru ND a od roku 1971 zde byl sólistou. Účinkoval zhruba v 50 různých tanečních představeních naší první scény. Tanec také studoval v Rusku v Petrohradě v baletní škole Malého akademického divadla. Tančil na celé řadě světových baletních scén, od roku 1977 do roku 1983 byl stálým hostem v západoněmecké porýnské opeře v Duisburgu a Düsseldorfu. Od roku 1990 až do roku 2003 působil jakožto choreograf a ředitel baletního souboru Národního divadla, kde poté navázal funkcí baletního mistra. Kromě toho se jedná také o úspěšného filmového herce, který si zahrál v celé řadě českých snímků, z nichž mnohé si uchovali svou velkou popularitu dodnes. Za své celoživotní taneční mistrovství získal Cenu Thálie 2011.

Prestižní Galavečer k jeho 70. narozeninám proběhl ve Státní opeře Praha dne 12. července 2016 za účasti plejády hvězd českého uměleckého nebe, se kterými za svou dlouholetou kariéru spolupracoval nebo se potkal na pódiu, ve filmu nebo v televizi. Oslavný večer je provázen celoživotními ukázkami práce Vlastimila Harapese, ať už se jedná o balet, film, televizi, zpívání nebo muzikály.

Vlastimil Harapes
tanečník, herec

Vlastimil Harapes

* 24. 7. 1946


Stopáž69 minut
Rok výroby 2016
 ST HD
ŽánrZábava